Skocz do zawartości

Butelkowanie po fermentacji cichej


xgucikx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

Chyba Robie coś źle. Do tej pory uwarzyłem 4 Warki głownie pale ale. Zawsze po fermentacji cichej miałem problem z chmielinami które było rozsiane po całym fermentorze. Aby wyklarowac  piwo przelewalem do drugiego wiadra filtrując przy pomocy tetry (wiem dodatkowe natlenienie, nie widziałem innego sposobu). Czy następnym razem nie przelewać do drugiego wiadra tylko prosto do butli i liczyć że się wyklaruje podczas leżakowania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klarowanie klarowaniem, ale jak będziesz miał chmieliny w butelkach to spowoduje Ci to gushing. Najlepiej chmielenie na zimno robić w woreczkach albo porządny cold crash i dekantacja znad osadu.

No chyba, że masz na myśli chmieliny z gotowania. Wtedy przyłóż się do filtracji po gotowaniu żeby na fermentacje poszło czyste piwo.

Edytowane przez nike21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do butelkowania miałem oddzielny fermentor z kranikiem, który służył tylko do tego celu (jak zaczynałem z piwowarstwem to tak mi doradził mój piwny nauczyciel @Łukasz - niegdyś ŁukaszR). Szykowałem odpowiednie stężenie syropu cukrowego, wlewałem to do fermentora, z którego robiłem butelkowanie, do syropu lałem piwo z cichej, zamieszałem kilka razy łygą i w butelki. 20 warek zabutelkowałem w ten sposób i 0 granatów.

Edytowane przez nike21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Ununul napisał:

Ja do oddzielania chmielin stosuje wyparzony wczesniej druciak na koncu zdezynfekowanego weza. Patent, ktory przeczytalem tu na forum. Bylem zdziwiony z rezultatow. I szczerze polecam.

https://www.facebook.com/profile/100057496396067/search/?q=druciakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.