Skocz do zawartości

Kupie kilka browarków z przepisem.


Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Łachim napisał:

Ja na resztki co się nie zmieściły do kegów albo na takie, co nie są super mam solerę brett saisona. Oczywiście nie do wlewania wszystkiego,  zwłaszcza nie, jeśli bym miał podejrzenie infekcji. Polecam ;)

 

Być może kwestia czasu chmielenia. To może być też zmiana wody, jeśli używasz kranówki. Ja nie mam złych doświadczeń z tymi chmielami, a używałem chyba wszystkich.  Z chyba Galaxy 2021 miałem lekką łodygę, ale wtedy za długo trzymałem chmiel na zimno.  

Kiedyś też mi poleciłeś bretty na zepsute piwa. I nawet chętnie bym spróbował, ale jak zobaczyłem jakie są ceny tych drożdży to trochę się przeraziłem, a dostępność ich w Polsce również słaba, albo źle szukam. Oczywiście jak ktoś miałby gęstwę to chętnie bym spróbował, ale w dziale Oddam Gęstwę nie wiem czy w ostatnim dłuższym okresie czasu widziałem by ktoś takową posiadał. 

 

Co do chmielenia na zimno: czas to 3 dni w temperaturze ok 10 stopni. Najgorzej, że kupiłem Galaxy 2021 1kg i teraz będę musiał to wymęczyć powoli dając po trochu tu i ówdzie. Chętnie bym nawet komuś oddał część za darmo i niech mi pokaże, że da się z tego zrobić coś sensownego bo może naprawdę robię coś źle, chociaż nie wiem co to mogłoby być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.