Skocz do zawartości

Kadź zacierno-filtracyjna z gara 71 litrów


mieszko3

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Do tej pory zacierałem w przerobionym kociołku do weków o pojemności 29 litrów. Udało mi się niedawno nabyć w atrakcyjnej cenie gar ze stali nierdzewnej 71 litrów. Teraz czeka mnie przerabianie. Procesem zacierania będzie sterować Arduino. Mam dwie-trzy wątpliwości. Otóż mój pomysł na grzanie to 3 grzałki po 1250-1500Wat rozmieszczone promieniowo z przesunięcie co 120 stopni i rozstawem po wysokości co 105 mm. Czy ktoś próbował taki układ? Każda grzałka będzie załączana osobno dzięki czemu będzie można robić i mniejsze warki. Poza tym taki układ powinien zapewnić nieco równiejsze rozchodzenie się ciepła. Pytanie gdzie można zamówić kształtowane grzałki? Słyszałem coś o grzałkach które można samemu kształtować - ale nie wiem czy one się nadają do gastronomi? Możecie coś polecić?

I kolejne pytanie odnośnie mieszadła. Dotąd stosowałem silnik od wycieraczek. Czy w garze 71 litrów też wystarczy mu mocy? Gdzieś wyczytałem że dobrym rozwiązaniem są też silniczki od talerza do mikrofali - szczególnie na 24V. Próbował ktoś ??

Garkpl_1.thumb.jpg.44d82f234f3bd92a04223c7a7fe09eaa.jpgGarkpl_2.thumb.jpg.3dd251d2d53e5de002fa5eb679a8b4e5.jpgGarkpl_3.thumb.jpg.957bf9fdff93fa7e3cedb8238eacfc3b.jpg

Gar kpl (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2023 o 16:30, monodem napisał(a):

Mieszadło napędzane silnikiem od wycieraczek spokojnie daje radę.Największy zasyp miałem na 30°P-mieszadło pracowało ciężko ale równo. 

Dzięki za informację. A ktoś coś o grzałkach podpowie - zaproponuje ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.