Jump to content

monodem

Members
 • Posts

  282
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by monodem

 1. Jak będę warzył to zrobię filmik
 2. W kociołku nie stosuję teraz bazooki. Nie to że jest zła - poprostu nie jest potrzebna. Po gotowaniu robię whirlpool wszystko sobie osiada bliżej środka. Wypompowuję powoli do chłodnicy przeciwbieżnej a następnie napowietrzam w przepływie. Nie wiem czy to jest lepsze czy gorsze. Mnie to odpowiada. Po to kupiłem automat żeby sobie ułatwić i przyspieszyć proces. Gdybym nie robił whirlpoola użyłbym bazooki a po napowietrzaniu filtrował do nylonowego worka albo hopspidera. Łatwiej mi myć i dezynfekować złączki i butelkę do napowietrzania niż worek czy stalowy kosz.
 3. Taka rurka https://a.aliexpress.com/_EzsUzFn Drhans pokazuje stożek w 14 minucie https://youtu.be/OPMWmHIYej4?si=Z9rIGnCSVG4pjdw1
 4. Worka filtracyjnego używam jak chmielę srogo albo przy oddzielaniu owoców na cichej. Fajnie go mieć na wszelki wypadek.
 5. W lutym tego roku rzemieślniczy Browar Pinta rozpoczął warzenie serii eksperymentalnych piw z użyciem całkowicie nowych odmian chmieli i chmielowych innowacji. Jest to efekt zaproszenia browaru z Wieprza do dwóch prestiżowych programów, testujących chmielowe nowinki z Nowej Zelandii i Stanów Zjednoczonych. https://www.portalspozywczy.pl/alkohole-uzywki/wiadomosci/topowy-polski-browar-rzemieslniczy-eksperymentuje-z-nowymi-chmielami-z-usa-i-nowej-zelandii,248307.html
 6. Najlepiej przez kranik z taką zakrzywioną rurką(wewnatrz) do dna. Wtedy zasysa prawie do zera.
 7. Stożek nie jest tak imponujący jak w szerokim garze z MP-15RM. Nie robię też ostatnio mocno chmielonych piw. Jest poprostu lepszy niż żaden. Stożki do oglądnięcia są pewnie na jutubach.
 8. Jestem na podobnym etapie modyfikacji.Ulepszylem system antyprzypaleniowy wkładając rurkę w wylot. Jutro robię ramię do Whirlpoola z nierdzewki montowane jakoś do ramienia kociołka. Przejściówki skręcane z Ali już do mnie wysłane. Kociołek ogólnie jest spoko,wkurza mnie „tylko” wydajność, źle umiejscowiony czujnik temperatury i brak mieszadła.
 9. Wg. mnie najbardziej słuszne. Do wprowadzenia w konkretny, parominutowy wir potrzebujesz wiertarki,wkrętarki, ramienia do whirlpoola albo przynajmniej solidnej łygi. Po utworzeniu solidnego stożka worek bywa zbędny.
 10. Starsan neutralizuje NaOh. Wszystko zależy również od ilości i stężenia. Poszukaj na forum. Gdzieś już to było...
 11. Wydaje mi się że to jest ten sam rozmiar.Niestety jestem w pracy i nie sprawdzę.
 12. https://a.aliexpress.com/_Exc1gNX Na zdjęciach masz podane wymiary.
 13. Świetny sprzęt za przyzwoite pieniądze. Wygląda na trwały.
 14. Etykiety można odkleić, butelki można powymieniać w sklepie na odpowiednie. A za rok albo dwa będziesz miał kilkaset niepotrzebnych butelek bo stwierdzisz że kegowanie jest mniej czasochłonne 😂
 15. Jak jeszcze nie byłem szczęśliwym posiadaczem chłodnicy przeciwbieżnej to poprostu kręciłem łygą co jakiś czas.Jak robiłem większe warki to odpalałem pompę aby wymuszała ruch wirowy. Trzeba pamiętać aby przy mieszaniu nie napowietrzać gorącej brzeczki.
 16. Cena zniechęca. Wydajność chłodzenia i zużycie prądu totalnie mi nie odpowiada. Za te pieniądze można kupić ładną lodówkę, z której można jeszcze później serwować piwo. Ostatnio widziałem na Olx małą lodówkę na wino w stanie idealnym za 350 zł.
 17. Dodanie drożdży we wtorek jest bardzo ryzykowne. Można ewentualnie trzymać brzeczkę w jak najniższej temperaturze. Ja bym wsypał te suchary co mam albo zamroził do wtorku, przegotował z 10 minut i dopiero wsypał lagerowe.
 18. Długo. Kilka miesięcy. Dopóki nie zrobi się śliski i nie zmieni się ph.
 19. Też to przerabiałem. Piwo waliło dosłownie kiełbasą z ogniska. Po pół roku lagerowania pokładam w nim małą nadzieję. Jak i to nie pomoże to szczepię Wlp653. Lambik powinien być niezły.
 20. Można jej użyć. Aromaty da w większym stężeniu-jak się uda to będą grejfrutowo- cytrusowe. Nie wyjdzie z tego dobry amerykaniec. Ewentualnie wyjdzie dobra/pijalnia polish Ipa/Apa.
 21. Czy ten przewód grzewczy na 1 zdjęciu to jedyne źródło ciepła?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.