Jump to content

IX Śląski Konkurs Piw Domowych (18-20 sierpnia)


Dazhdbog

Recommended Posts

☝️ Śląski Oddział PSPD zaprasza wszystkich piwowarów do uczestnictwa w IX Śląskim Konkursie Piw Domowych!

 

🦛 Jak co roku, oddajemy Wam kategorie, w których każdy piwowar powinien znaleźć coś dla siebie. Do dyspozycji macie style jasne i ciemne, lekkie i tęgie, reprezentujące piwowarstwo niemieckie, amerykańskie i brytyjskie. W tym roku fani chmieli z PolishHops znajdą także coś dla siebie.
 
📆 Konkurs obędzie się 18-20 sierpnia w Gliwicach, a ogłoszenie wyników będzie miało miejsce 26.08. Miło nam poinformować, że partnerem konkursu został multitap Dobry Zbeer. Ten lokal zlokalizowany w centrum Gliwic ma w swojej ofercie piwa z 16 kranów. Gdyby tego było mało to na miejscu znajdziecie także lodówkę, w której półki uginają się pod sztosami w butelkach i puszkach. Oprócz tego na miejscu możecie się także posilić, gdyż kuchnia przygotowuje świetne potrawy Tex-Mex wg autorskich przepisów. Lokal ugości sędziów i będzie miejscem, w którym piwa zostaną poddane ocenie sędziowskiej.
 
🌟 We współpracy z Dobrym Zbeerem uruchamiany także dodatkową kategorię konkursową: Piwo Dobrego Zbeera. To kategoria otwarta, poza pucharem PSPD, w której bazą może być dowolne piwo. Baza ta powinna zostać wzbogacona jednym lub więcej dodatkami np. słodem, surowcem niesłodowanym, ziołami, owocami, przyprawami, warzywami itd. Piwo musi być zbalansowane, ale w swoim charakterze powinno być jak oksymoron "Dobry Zbeer", na przykład łącząc w sobie pozornie niepasujące do siebie smaki i aromaty. UWAGA! Kategoria ta ma szczególne wytyczne co do ilości butelek i oceny. Więcej informacji w regulaminie.
 
📚 Konkurs przeprowadzony zostanie zgodnie z Zasadami Dobrej Praktyki dla Konkursów Piw Domowych PSPD, a wyniki Konkursu w 5 kategoriach, będą zaliczone do klasyfikacji Pucharu PSPD 2023/2024.
 
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

⚠️ Wystartowała rejestracja zgłoszeń na IX Śląski KPD!
 

📯 Z tej okazji przypominamy wszystkie najważniejsze terminy:
🙋‍♀️ Początek zgłoszeń: 01.07.2023
💁 Start recepcji: 31.07.2023
🧏‍♀️ Koniec zgłoszeń: 06.08.2023
🤦 Koniec recepcji: 11.08.2023
🙇 Ocena sędziowska: 18-20.08.2023
🏅 Ogłoszenie wyników: 26.08.2023
 
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.