Skocz do zawartości

Śrutownik walcowy - rodzaj napędu


kamilnurek

Rekomendowane odpowiedzi

Rozbiorę. Już dawno po gwarancji. Może lutowanie lub wymiana ogniw da radę. Szkoda wyrzucać dobry sprzęt.

U mnie padł na pszenicy, która jest twardsza od jęczmienia. Ale do kukurydzy i tak się nie umywa.

 

Widzę, że te zasilacze mają 120W. Może coś znajdę.

Edytowane przez wizi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.01.2024 o 19:54, kamilnurek napisał(a):

Pytanie do posiadaczy śrutownika walcowego produkcji Patryka: jakich napędów używacie do niego? W instrukcji jest napisane , że optymalna prędkość obrotowa to 500 obr/min. Moja wkrętarka ma obroty na pierwszym biegu 400 obr/min ale bardzo się nagrzewa przy śrutowaniu i nie chciałbym jej spalić. W z związku z tym chciałbym zrobić napęd z silniczka od wycieraczek samochodowych. Prędkość obrotowa tego silnika to ok. 30 obr/min, po założeniu przekładni zębatej obroty rosną do ok 110 obr/min. Czy to nie będzie wg Was za mało? Jakie macie rozwiązania napędu tego śrutownika?

Używam wiertarki 700 W z płynną regulacją obrotów. Spokojnie mogę na raz zmielić na 4 warki. Wiertarka się mocno nie grzeje.

Edytowane przez SlawekT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 1/6/2024 at 11:34 PM, Abasan30 said:

Ja na początku używałem wiertarki ale na wolnych obrotach bardzo się grzała i w końcu odmówiła współpracy. Obejrzałem filmik z browaru Domowy Strzał i zakupiłem silnik do spomagania kierownicy.  Zapłaciłem około 60 zł  obciołem co było niepotrzebnena, nabiłem  nasadkę 10- połączenie z gniotownikiem. Dodatkową zaletą jest wał kardana dzięki któremu nie trzeba ustawiać w idealnej osi silnika z wałkiem napędowym. Zasilanie akumulator 20V z wkrętarki.  Taki silnik ma ogromną siłę, cich pracuje, koszt mały w porównaniu do średniej klasy wiertarki.

VideoCapture_20240106-232804.jpg

Widzę silną inspirację moim projektem, super że pomogłem i fajnie że o mnie wspominasz ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.