Jump to content

Pomiar blg w wiadrze a menzurce


Recommended Posts

Witam

Nie wiem o co chodzi ale pomiar brzeczki w wiadrze wskazuje 11 blg, a pomiar w menzurce 6 blg. Pomiary robione w temp. kalibracji spławika, na wodzie pokazuje 0 blg - czy to taka różnica, w czym sie mierzy gęstość? Rozstrzał pomiarów okrutny....

Link to comment
Share on other sites

Gazu nie było, zawsze pilnuje aby odgazować spławik. Akurat wczoraj tylko wysładzałem, dzisiaj gotowanie. Po wysładzaniu brzeczke wyniosłem na balkon. I teraz dziwna sprawa, wczoraj trzykrotne mierzenie w menzurce i 5 blg. Dzisiaj powtórka i też 5 blg, a w wiadrze 11 blg. Dopiero jak zamieszałem w wiadrze, wlałem do menzurki i odczekałem około pół godziny to pokazało 11 blg. Brzeczke z dzisiejszego pierwszego pomiaru, gdzie pokazało 5 blg, zebrałem z wierzchu, tak jakby w górnej części była mniejsza gęstość  a po wymieszaniu było już ok. I o co kaman?

Link to comment
Share on other sites

No to masz odpowiedź,roztwór nie jest jednorodny, i się rozwarstwia na górze, może tylko 1cm na powierzchni z którego pobierasz próbkę do menzurki.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.