Jump to content

Koora

Members
 • Posts

  434
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

Everything posted by Koora

 1. 250 ml sanipro bez oszczędzania( przy rozlewie 1 litr i w kanał, przy warzeniu okolo 2 litry i w kanał, plus coś tam do czyszczenia butelek)około 50 warek. 1-2,5ml na 1 litr wody. I jest bez płukania Bardzo wydajne
 2. Używam wirflocka i czasem czekałem nawet 2h. Ale zawsze mam dużo mułu.
 3. Tak mi się wydaje że jak pompa ssie to jakąś to wydajność i sens ma. A grawitacyjnie im mniejsze ciśnienie cieczy od góry tym wolniej leci i się zapycha jak wór. Po whirpoolu stożek mam, ale tylko z chmielin, a z 10-15 litrów osadów gorących po BIAB i wtedy to idzie jak krew z nosa.
 4. A jak z hopstoperem przy zlewaniu grawitacyjnym? Działa to dobrze? Bo mi mnóstwo osadów po BIAB zostaje i filtruje przez drugi worek, ale się zapycha, niemiłosiernie.
 5. Może dopiero osiągnięciu temperatury zadanej , utrzymuje wtedy twoje 1800w?
 6. Czy podczas filmiku była włączona pompa? To wszystko zależy od tego sterownika prawdopodobnie, ustala moc , a nie że zapina 3kw, 1.8kw czy 900w.
 7. Proponuję pod koniec gotowania, jak wszyscy pewnie.
 8. https://allegro.pl/oferta/areometr-tester-akumulatora-miernik-aerometr-10045587352 😆 Tylko sobie wyskalować. 🤣
 9. Zostaw i sprawdź za 3 dni jak będzie 5,5blg to w butelki.
 10. Ispindle to taki bajer który się szybko nudzi 😆 Bo to trzeba kalibrować kąt wychylenia,a to coś z komunikacja przerywa, a to za szybko baterię zżera, a, i siedząc 300 km od domu jak sprawdzisz blg to i tak nic nie da bo nie weźmiesz się za rozlew. Ale kto bogatemu zabroni 😀
 11. Ale twoj zepsuty termometr jest skrecony z gilzą.
 12. Widzę że w tym termometrze masz już gilzę, rozkręć, i w tym momencie pytanie czy chcesz tylko odczytywać temp, czy też sterować fermentacją temperaturowo. Ja do wiaderka mam taką gilzę i wprowadzam tam czujnik od rejestratora temp i od stc1000. I wtedy mam wykres temperatury z fermentacji plus sterowanie lodówka, lub grzałką. https://a.aliexpress.com/_EyaFA1t
 13. Klej zwykłym silikonem, a dziura wpływ ma, jeżeli wilgoć wejdzie w izolacje wtedy zwiększy się pojemność cieplna o ilość wilgoci w izolacji.
 14. To jak jest ustawiony na 0 to też grzeje? To zaznaczone na czerwono to włącznik? Edit: widze to włącznik. 🤪 Musisz po kolei odłączac kolejne elementy i łączyć przewody żeby wiedzieć co padło i wymienic. Albo kupić miernik. Żeby nie zginąć Na włączniku musi być napięcie więc połącz te przewody @Juranto
 15. Zabutelkowane już tydzień. Da się wypić jednak jako baza do owoców to bylo by to. Apteki brak, blg tak jak przy butelkowaniu. Może się coś tam po kilku tygodniach ułoży. A już chciałem wylać w białego mumina.
 16. Ja jak pozyskuje butelki z zielonego kontenera to za każdym razem traktuję NaOh. Mam rozrobione 30g/l i trzymam w wiaderku 10l już od około 2 lat i nadal żre palce. Zalewam wszystkie butelki w kracie, pod korek na 30 min. Płuczę potem kwaskiem, potem sanipro. Ale czasem zapleśniałe obklejone traktuję po moczeniu w NaOh odrobiną szczotki. I mówią ze, NaOh żre nasze butelki ze szkła sodowego, więc 2 dni po kilka razy może naruszyć strukturę szkła.
 17. Jeszcze musisz przeliczyć w kalkulatorze odfermentowanie z korektą na alkohol. Mi wychodzi 1,5 blg
 18. Bardzo ważne by NIGDY nie wytrawiać miedzi w occie! Powstają w czasie takiej reakcji bardzo trujące związki które łatwo mogą się przedostać do alkoholu mianowicie hydroksyoctan miedzi(II) tzw. grynszpan.
 19. Bezpiecznik w domu wywalił? I czy sprawdzasz na pustym czy na zalanym wodą? Bo bimetaliczny 😷 wyłącznik może go rozwierać zanim na sucho się grzałka zagrzeje. Nie umiem usunąć tej emotki sorry z góry 🤪
 20. Spróbować możesz, ale może wnieść zakażenie, albo rozłoży się na drobiny i wtedy piwo będzie wyłaziło z butelek. Ale jak Ty nie spróbujesz to my się nie dowiemy.
 21. Te drożdże najpierw robią fermentację mlekową, po okolo 48h zaczyna się dopiero fermentacja alkoholowa. Piwo w smaku kwaśne jest.
 22. Po przeliczeniu daje tam coś około 2blg. Chodzi o smrody z fermentacji czy ten typ tak ma czy może odrazu w kanał
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.