Jump to content

Koora

Members
 • Posts

  394
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Everything posted by Koora

 1. To wygląda jak tłuszcz.
 2. Tak wpływa na końcową ilość alkoholu. Enzymy ze słodu rozkładają cukry z płatków. A drożdże potem je jedzą.
 3. Jak dla mnie wyglądają normalnie. Ciemne jest dlatego że patrzysz na dużą objętość, w pokalu będzie jaśniejsze, przed rozlewem dodaj wit.C to nie ściemnieje za szybko. I tak wygląda moje w 5 dniu fermentacji.
 4. Dodałeś białego cukru czyli 100% fermentowalnego cukru. Przez to może być kwaśne jak wytrawne wino, z dziwnymi posmakami. Tak więc moja rada zostaw na około tydzień,zobacz czy coś Tobie nie urośnie w fermentorze, jak nie, to przed butelkowaniem dodaj do każdej butelki 2-3 tabletki słodzika jeżeli nie chcesz kwaśnego w smaku piwa.
 5. Bierz pulpę, 100% owocu i pasteryzowana.
 6. @dzejkej https://wiki.piwo.org/Hefe-Weizen_(Cat_in_the_wheat)_Krzysztof_Juszczak_(josefik) Na wb-06 nawet konkursy wygrywali.
 7. Podczas destylacji trafiają tam pary alkoholu temp okolo 78 °c które są schładzane stopniowo, z destylatora idzie to pod jakimś ciśnieniem, lecz gdy się za dużo skropli w koncowym odcinku to przepływ jest bardzo słaby. Przedmuchać z płuca zalaną wodą chłodnicę przez tą rurkę to jest wyzwanie. No i bimberek na końcu nie musi być zimny. Takową mam i też chciałem ją wprowadzic w życie. Ale 8m karbowanej chłodnicy w moim przypadku jest lepszym rozwiazaniem.
 8. @hardy_pol tam gdzie chłodniej po tygodniu przenieś, tam gdzie cieplej.
 9. Koora

  grainfather

  Mnie wydaje się że tam jest pewnie wyłącznik termiczny, który po powrocie do normalnej temp pracy załącza się sam. Bo tam pewnie jest zabezpieczenie termiczne przed grzaniem na sucho. Edit: A jednak jest resetowany.
 10. Hop heavy ipy mają nawet hoprate 22g/l. Atak chmielu ma hoprate 8,5g/l
 11. ?‍♂️ zero merytorki, offtopy i dużo słów, które trudno czytać.
 12. Każdorazowo używam NaOH, jak musiałem wylać jedną warkę ?.
 13. No to teraz rozwiejemy wątpliwości odnośnie Drożdży. Czy dodajemy drożdże do miodów? Czy drożdże piwne? Czy robimy blend z tych dwóch rodzajów drożdży? Czy suche, gęstwy, jakie ilości?
 14. Może już gdzieś to udostępniłem.
 15. Amatorzy ? Też mam do zcierania i do wody destylowanej, ?
 16. Zastanawiam się czy nie rozpuszczać w kilku litrach zdekantowanej brzeczki.
 17. Szukam i nie mogę znaleźć. 1. Gotowanie miodu wraz z brzeczką na 5'. Tracisz wszystko prozdrowotne z miodu, ale sterylizujesz. 2. Dodawanie do wiadra przed rozpoczęciem fermentacji. Podnosisz blg początkowe, ale miód nie jest sterylny. 3. Dodajesz miodu do wiadra po przejedzeniu przez drożdże piwne cukrów że słodu. Drożdże piwne są już rozbujane i przejedzą cukry z miodu. 4. Do odfermentowanego piwa, dodajesz dwójniak który też już odfermentował.
 18. @PioterParker89Nie wiem czy scooby_brew Tobie odpowie. Ja cały czas korzystam z Biab. Ja wyciskam wór. Tzn jak już wysłodzę sobie do objętości, To wieszam Worek na klamce od drzwi i worek jest wsadzony w wiadro tak że nie dotyka dna. I wszystko sobie skapuje. Wydajnosc w brewness okolo 80%
 19. https://www.olx.pl/d/oferta/skrzynki-na-piwo-CID628-IDS7mEs.html I oddajesz butelki bo teraz kaucja 1zl i zarabiasz 2zl ? Ty z Łodzi ogłoszenie z Łodzi.
 20. Najpewniej normalna lodówka ze sterownikiem zewnetrznym. Pojemnosc cieplna 25l warki jest duża, więc żeby się ogrzała o 0.3 st. To zajmuje dużo czasu.
 21. Wychodzi 4.6kg ekstraktu słodowego. @kejma To chyba będzie więcej aniżeli 13,5blg
 22. A może dotyczyć goryczki w ilości 1,7kg puszki i ile sobie rozcieńczysz tyle będziesz miał ibu. Ooo znalazłem Product bitterness x 1.7 / Brew volume = Brew Bitterness before fermentation As an example, if a brew is made with Mexican Cerveza up to a volume of 23 litres: 270 x 1.7 / 23 = 20 IBU (International Bitterness Units) This figure represents the brew bitterness prior to fermentation. Generally, fermentation reduces bitterness by between 10% to 30%. So final bitterness of the fermented brew may be anything from 14 to 18 IBU.
 23. "Prażone włosy" to musi dać aromat ?
 24. To ja chyba kiedyś miałem farta bo na sucho wsypałem na zimno 160g zielonej herbaty prosto z worka na 2dni cichej. Osobiście mnie nie smakowało lecz kilka osób mówiło że jest ok. Ja bym jeszcze rozważył pirosiarczyn. Do słoja na dół roztwór piro, a powyżej na sitku czy czymś położył herbatę aby opary siary odkaziły herbatkę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.