Skocz do zawartości

Fermentor Stożkowy FermZilla starter kit 35L czy Fermzilla - All Rounder Kit 30l


Raf78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przyszedł czas, że rozważam zakup fermentora ciśnieniowego. Bardzo bym prosił doswiadczonych forowiczów o doradzenie, czy Fermzilla AllRounder jest wystarczający, czy lepiej już dołożyć i kupić fermentor stożkowy Fermzilla Starter kit 35 l. Rozważalem jeszcze fermentory ze stali nierdzewnej np. Royal, ale one chyba raczej nie nadaja się do fermentacji ciśnieniowej ?

Edytowane przez Raf78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Raf78 zmienił(a) tytuł na Fermentor Stożkowy FermZilla starter kit 35L czy Fermzilla - All Rounder Kit 30l

Moim celem jest usprawnienie procesu fermentacji i rozlewania piwa. 

Jak na ten czas nie zamierzam zbierać gęstwy drożdżowej, myślę że wersja Allrounder byłaby dla mnie odpowiednia. 

Zamierzam nadal jednak butelkować piwo, przynajmniej częściowo. Widziałem przeciwciśnieniowe napełnianie butelek, jednak jest bardzo czasochłonne. 

Czy zasadne jest wykorzystanie Fermzilli do przeprowadzenia procesu fermentacji, a następnie butelkowanie przy użyciu rurki z zaworkiem grawitacyjnym. Piwo wypychał bym lekkim ciśnieniem gazu. Następnie w butelkach refermentacja.Czy to ma sens?

Edytowane przez Raf78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Raf78 napisał(a):

Moim celem jest usprawnienie procesu fermentacji i rozlewania piwa. 

Jak na ten czas nie zamierzam zbierać gęstwy drożdżowej, myślę że wersja Allroander byłaby dla mnie odpowiednia. 

Zamierzam nadal jednak butelkować piwo, przynajmniej częściowo. Widziałem przeciwciśnieniowe napełnianie butelek, jednak jest bardzo czasochłonne. 

Czy zasadne jest wykorzystanie Fermzilli do przeprowadzenia procesu fermentacji, a następnie butelkowanie przy użyciu rurki z zaworkiem grawitacyjnym. Piwo wypychał bym lekkim ciśnieniem gazu. Następnie w butelkach refermentacja.Czy to ma sens?

Jak chcesz mieć spokojne życie tu bierz Allrunder, napełnianie trwa troche dłużej niż bez gazu ale eliminujesz natlenienie i czas na refermentacje. Refermeentacja przy nagazowanym piwie to problem, bo jak chcesz dać środka do refermantacji i jak określic stopień nagazowania?

1727375023864.jpg

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@anteks masz rację, byłby problem z tą refermentacją. 

Ostatecznie myślę, że da się z czasem nabyć umiejętności sprawnego napełniania butelek przeciwcisnieniowo 🙂

Myślę, że dobrym pomysłem byłoby zaopatrzenie sie w keg cornelius: wykorzystał bym go po pierwsze do dezynfekcji układu przeciwcisnieniowego do napełniania butelek, a także do przechowywania piwa. Część bym zabutelkował, bo czasmi potrzebuję gdzieś zabrać lub komuś podarować. No chyba, że przechowywane piwo w kegu można w razie potrzeby przelać kranikiem do butelki i zakapslować (myślę tutaj o szybkiej kosnumpcji).

 

 

Planuję zatem skompletować sprzęt do fermentacji podciśnieniowej. Bardzo poroszę o pomoc w sporzdzeniu niezbędnego wykazu sprzętu (częściowo przygotowałem) . który na początek byłby mi potrzebny. Jeżeli ktoś ma sprawdzone produkty i miejsce zakupu, prosze o wsparcie.

 

 

1)     Fermzilla All rounder 30 l

2)     Regulowany zawór nadmiarowy ciśnienia z manometrem

3)      Butla z Co2 + reduktor i przewody

4)     Zestaw ciśnieniowy do rozlewu (przewód z kulką stalową i sitkiem)

5)     Nalewarka przeciwciśnieniowa

6)     Keg cornelius

7)     Kran do wyszynku piwa z kegów z kompensatorem

 

 

Edytowane przez Raf78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.