Jump to content

Krzyżak

Members
 • Posts

  247
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

Everything posted by Krzyżak

 1. Odsysasz powietrze i zamykasz próżniowo czy zostawiasz "otwartą" pakę w zamrażarce ?
 2. A co żona mówi na ten szarlatański plan 😉
 3. Podepnij glikol chiler do Inkbirda on nim będzie sterował. Sterownik fermentora do niczego nie będzie potrzebny więc należy go wypiąć. W zależności czy styk na sterowniku fermentora jest NO czy NC może nastąpić konieczność zwarcia sygnału sterowania, który szedł ze sterownika na GC. Jak coś konkretniej to pisz na PW.
 4. Mało precyzyjnie się się wyrażasz albo mnie trzyma po weekendzie Rozumiem, że masz termostat Inkbird , który na wyjściu steruje obwodami prądu przemiennego 230V. A Ty byś chciał nim sterować/zasilać Glycol Chiller, który zasiany jest prądem stałym 12V. Jeżeli tak, to daj na wyjście z Inkbird zasilacz /trasformator z układem prostowniczym/, który daje na wyjściu 12V prądu stałego i podłącz do niego Glycol Chiller.
 5. Kup za 100zł przetwornicę z 12V na 230V.
 6. Nie, używam tej beżowej tylko na 24V.
 7. Mam tą drugą na 24V z aliexpress. Pompuję nią brzeczkę 100C po warzeniu na wymiennik. Działa bez zarzutu. Ma u mnie dożywocie.
 8. Nalewarki przeciwciśnieniowe działają dość dobrze.
 9. A w jakim celu dwa zawory ?
 10. Kup lepiej jakąś na 12-24V. Mam TAKĄ i jestem zadowolony.
 11. Dawno nie byłem ale coś powinieneś znaleźć.
 12. Przy poziomym ustawieniu pompy też ma taki słaby przepływ ?
 13. Do niczego Cię nie przekonuję. Nie jest to moim celem. Mówię tylko, że autor zrobił badania i do takich wniosków doszedł. Sam praktycznie nie używam gęstwy, więc jest mi praktycznie bez znaczenia gdzie leży prawda.
 14. Za prawdę powiadam Ci, ilość żywych drożdży w każdej warstwie jest taka sama. Przeczytaj książkę.
 15. Steven Deeds - Brewing Engineering - wydanie 2. Rok 2013. Na naszym forum pokrótce opisane w tym wątku: Przemywanie gęstwy drożdżowej (według książki "Brewing Engineering" Stevena Deeds'a)
 16. W każdej tej warstwie jest tyle samo żywych drożdży.
 17. Tu masz pokazane o co chodzi.
 18. Spuść ciśnienie i użyj klucza opaskowego.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.