Skocz do zawartości

Co na początek ?


Rekomendowane odpowiedzi

Skoro jesteś świadomy tego, co pijesz, to polecam na początek odpuścić brew kity i zacząć od ekstraktów i chmielu. Potrzebujesz duży garnek (~8l, pewnie masz taki w kuchni), 2 fermentory (1 z kranikiem), wężyk, areometr, kapslownicę, kapsle i coś do dezynfekcji. Wybierz sobie ze sklepów piwowarskich jakiś "ekonomiczny" zestaw sprzętowy w którym będzie to co napisałem powyżej, i jakiś zestaw surowców na bazie ekstraktów.

Powodzenia! :(

Dlaczego na bazie ekstraktów akurat ? Czemu nie słodów ?

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przemyśleniu stwierdziłem, że jednak zacznę od brewkita.Żeby nauczyć się podstaw (wygląd, mycie, dezynfekcja i takie tam).Poza tym wszyscy piszą, że piwo zacierane jest o niebo lepsze. Skąd będę to wiedział, jeśli nie będę miał porównania? Dzisiaj brewkit, jutro prawdziwe warzenie. Ale pytanie moje dotyczy instrukcji z ulotki brewkita.Czy to naprawdę jest tak banalnie proste ? Puszki podgrzać, wlać do fermentatora, zasypać drożdżami i odstawić do fermentacji?Tyle się naczytałem a tu tylko tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przemyśleniu stwierdziłem, że jednak zacznę od brewkita.Żeby nauczyć się podstaw (wygląd, mycie, dezynfekcja i takie tam).Poza tym wszyscy piszą, że piwo zacierane jest o niebo lepsze. Skąd będę to wiedział, jeśli nie będę miał porównania? Dzisiaj brewkit, jutro prawdziwe warzenie. Ale pytanie moje dotyczy instrukcji z ulotki brewkita.Czy to naprawdę jest tak banalnie proste ? Puszki podgrzać, wlać do fermentatora, zasypać drożdżami i odstawić do fermentacji?Tyle się naczytałem a tu tylko tyle?

Jestem zawiedziony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszkę podgrzać, rozpuścić w odrobinie wody (najlepiej w największym garnku jaki masz), ZAGOTOWAĆ, dodać do ZDEZYNFEKOWANEGO fermentora, uzupełnić STERYLNĄ (przegotowaną/butelkową) wodą do żądanego Blg (pewnie do sumarycznej objętości 20l) i w ostateczności można drożdże zadać poprzez rozsypanie ich na powierzchni brzeczki. Potem odstawić na tydzień i nie ruszać :)

 

To mówię ja, brew-kitowy teoretyk totalny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po strachu. Rzeczywiście piwo z brewkita to nic trudnego.Najwięcej pracy przy chłodzeniu brzeczki.Wiem, że to mały powód do dumy, ale ja i tak jestem zadowolony.Nawet bardzo. Piwko sobie stoi w kącie a ja z dumą piję mojego ulubionego Guinnessa. Jeszcze nie czuję się w pełni piwowarem, ale tak troszkę :smilies:

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już składniki na pszeniczne. Za tydzień, jak zwolni mi się fermentor z burzliwej, przejdę w wyższy stopień wtajemniczenia ;) Nikt mnie nie uprzedzał, że jak już zacznę to będę chciał robić i robić dzień za dniem (muszę dokupić fermentory ze dwa). Tylko garnek muszę zdobyć większy, bo mój ma tylko 25 litrów.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar w 25-litrowym robić, ale przez przypadek pojawiła się szansa na 30.Przy okazji, chcę zebrać gęstwę Sawbrew S-33.Na razie nie wiem, do czego ale może się przydać. Tylko nie wiem jak to z tą gliceryną jest? Jak ją dodać, ile, w jaki sposób żebym mógł ją zamrozić? I jak długo zamrożone w ten sposób przechowywać można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiki jest super, ale czasem brakuje tych dwóch czy trzech słów wyjaśnienia w tekście. Po swoim przykładzie wiem, że piaskownica to miejsce gdzie zaglądam najczęściej.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego uważam że dział "Piaskownica" powinien zostać usunięty. :okey:

Jarek z jednej strony ganisz początkujących, z drugiej ganisz tych co chcą iść w stronę profesjonalizmu a to jest forum dla wszystkich i do czasu aż nikomu nie znudzi się odpisywanie na pytania ciągle powtarzane to "piaskownica" ma sens istnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego uważam że dział "Piaskownica" powinien zostać usunięty. :(

Jarek z jednej strony ganisz początkujących' date=' z drugiej ganisz tych co chcą iść w stronę profesjonalizmu a to jest forum dla wszystkich i do czasu aż nikomu nie znudzi się odpisywanie na pytania ciągle powtarzane to "piaskownica" ma sens istnienia.[/quote']

Czemu tak poważnie, przecież to był żart. :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.