Jump to content

Keg 5 l - jaka jest trwałość piwa po otwarciu?

Recommended Posts

Witam, planuję zrobić kolejną warkę, tym razem nie chcę jej rozlewać do butelek tylko do takich kegów:

http://browamator.pl/szczegoly.php?Mini-keg_5_l__uszczelka_standard&przedm=1399483&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164395%2F165992%2F183146&sortuj=kod

Do tego kranik na co2:) Tylko teraz pytanie jaka jest trwałość piwa po otwarciu takiego kega, bo wiadomo od razu 5 l nie wypije :beer: Da radę po otwarciu takie piwko spijać przez miesiąc?

Mam 6 szt z BA. Używam ich od 2 lat. Mam mieszane odczucia. Mają swoje zalety ale też i wady.

Zalety:

- względnie małe gabaryty

- poręczność

- możliwość używania gdy nie mamy możliwości zbudowania kegatora np mało miejsca

- możliwość schłodzenia w zwykłej domowej lodówce (nawet gdy w niej są inne produkty)

Wady:

- dość drogi system

- rdzewienie w okolicach szwów i wlewu

- szybkie nagrzewanie się beczki po wyjęciu z lodówki (zwłaszcza w gorące letnie dni)

• 6 years later...

Witam! wiem, pewnie złota łopata..:naughty:

Mam takie keg z Bierhalle. Do góry korek do wlewu, na dole kranik przekręcany i wyciągany, potem leje się na przycisk. 

Czy nadaje się to ponownego użytku? Czy jeśli naleje normalnie , refermentuję cukrem, tak jak w butelki , to czy nie rozwali kranika czy korka? i czy da się to rozlewać? czy będzie można rozlać tylko cześć, czy raczej całość jak już się otworzy? ( odgazowanie , infekcja itp.). Nie mam ochoty inwestować w jakieś rozlewaki, kraniki na naboje CO2 czy coś takiego. Ale skoro w browarze to tak rozlali to chyba powinno dać radę?

Mam też termos turystyczny ok. 10L, z kranikiem na dole, obudowa plastik, wewnątrz szklany, czy jest szansa żeby użyć go jako kega? czy raczej nie ma szans żeby wytrzymał ciśnienie refermentacji ?

Edited by pingwin71