Skocz do zawartości

I Bracki Konkurs Piw Domowych "Porter Bałtycki"


kopyr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 190
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wielkie gratulacje dla wszystkich finalistów, a szczególnie dla Anteksa. Odnoszę wrażenie, że w tym roku to właśnie piwowarzy z Wielkopolski odnieśli najwięcej sukcesów, a wielkopolska delegacja na Brackiej Jesieni wydawała się liczniejsza niż śląska ;) - może to było tylko złudzenie. Cieszę się, że odbył się konkurs na portera w tym roku; bałem się że jak zniknął z konkursu w Żywcu, to może zostać zapomniany. To piwo uczy piwowarów cierpliwości, jak mało które. Szkoda tylko, że regulamin uniemożliwił wystawienie mojego.

Chapeaux bas przed organizatorami, a więc pracownikami Brackiego Browaru Zamkowego z dyr Januszem Koniecznym na czele, załogą Piwiarni Żywieckiej Grześka Zwierzyny, oraz wszystkimi którzy włożyli swój wkład w tę jakże udaną imprezę. (Mięsa z grilla - świetne, a żeberka to palce lizać).

Cieszyńska pszenica z kija - wspaniała. Jeżeli ta jakość nie ulegnie zmianie, to myślę że piwowarzy z Paulanera mogliby przyjechać na naukę.

No i specjalne podziękowania dla współlokatorów: braci Macieja i Przemka, KasiZ z mężem i Jozefika z żoną - na drugi raz muszę się bardziej kondycyjnie przygotować, bo nie nadążałem za nimi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na drugi raz muszę się bardziej kondycyjnie przygotować, bo nie nadążałem za nimi. :)

Oj tam, oj tam ;) Z mojej strony również chciałbym pogratulować anteksowi, Jankowi i Czesowi za uwarzenie wybitnych piw, które zostały docenione przez komisję, jak również wszystkim, którzy zakwalifikowali się do Grande Finale. Żadnego z tych piw nie udało mi się zdegustować, z wyjątkiem piwa szopa które bardzo mi smakowało i na przykładzie tego, mogę sobie tylko wyobrazić, jak smakowały piwa mistrzów :):beer: Dzięki wielkie dla organizatorów, Grzesia Zwierzyny & Company i p.dyr. Koniecznego za organizację tak wspaniałej imprezy :) Ale szczególnie chciałbym podziękować moim współpijcą, współśpijcą i kompanom w zmaganiach z nadmierną ilością piwa w lodówce, a właściwie, w "na szybko" zrobionemu kegeratorowi ;) czyli: mojemu bratu Maciejowi, Wojtkowi z Gosią i Jankiem, Josefikowi z Natalią, Kasi z Maciejem oraz całej ekipie spijającej ambrozję "u Konicka" pod dyrekcją Pedra :) :) Dzięki dla Bieloka za krótkie niestety, ale bardzo miłe i sympatyczne spotkanie. Osobne podziękowania kieruję do Jacera, Kopyra i Skitofa za kurs sensoryczny w Sachsenbergu ;):):beer: Było miło i jak zwykle za krótko, ale mam nadzieję na powtórkę za rok :):beer::beer::beer: Pozdrawiam wszystkich, których nie wymieniłem, a z którymi udało mi się zamienić słówko :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia z imprezy bardzo przyjemne. Dobrze się już zaczęło od podróży, otwarta AOW we Wrocławiu radykalnie skróciła czas dojazdu. Rozczarowanie piwami z Kaltenberga - kwach i jakieś wynalazki.

 

Później było lepiej, Mastne na Rynku i pszenica w browarze. Nocne degustacje w hotelu. W sobotę ciężko było wstać i biec szybko do browaru. :)

 

Wycieczka do Konicka bardzo fajna, pokazująca, że nasze PKP leży i kwiczy.

 

U Konicka tłumy, gulasz z knedlami zaliczony. Konicek udowadnia, że można mieć lokal na całkowitym zadupiu i nieźle funkcjonować.

 

Pozdrowienia dla ekipy Wielkopolskiej :)

 

Pytania:

 

czyje jest piwo w butelce po Brackim i literka P?

czyj jest Porter z etykietą, bez danych o browarze?

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyje jest piwo w butelce po Brackim i literka P?

czyj jest Porter z etykietą, bez danych o browarze?

no załamka.... nie chce mi się już linkować do wątku o etykietach...

Czy to jest kłopot zrobić etykietę zastępczą (z nazwą browaru i nazwą piwa)??

Trwa to dwie minuty a rozwiązuje wiele problemów.

 

a tak na temat to mam nadzieję, że następnym razem do Konicka wybiorę się z Wami.

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia z imprezy bardzo przyjemne. Dobrze się już zaczęło od podróży, otwarta AOW we Wrocławiu radykalnie skróciła czas dojazdu. Rozczarowanie piwami z Kaltenberga - kwach i jakieś wynalazki.

Zostaw Kaltenberga w spokoju. :) Byliśmy w Sachsenbergu, a piwo było z Kozlovic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście cieszę się że Bracka Jesień się odbyła. Wielkie uznanie dla profesjonalistów z ekipy Grześka oraz wszystkich organizatorów na czele z dyrektorem Browaru Zamkowego :D (organizatorzy w przyszłym roku celujcie z terminem Brackiej raczej w końcówkę września) Gratulacje dla zwycięzców: Anteksa, Janka, Prezesa i oczywiście wszystkim "Porterowym chomikom" :) Uznanie dla ekipy sędziów PSPD za wykonanie pracy, która wymaga wiele wyrzeczeń :lol: Reasumując Bracką Jesień: super ekipa, super impreza i nie wszędzie super piwa (mam na myśli Sachsenberg i piwa z Kozłowa) Do zobaczenia już w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł dyplom, w jednym kawałku i nie pognieciony :beer: Bardzo dziękuję :)

ps Jak widać można i nie potrzebne żadne specjalne patenty oraz miesiące zastanawiania:rolleyes:

Za punkt honoru sobie postawiłem, żeby dyplom dotarł nienaruszony. :) Choć szczerze powiem, że zabezpieczenia były trochę na wyrost z konieczności. Zamierzałem wysłać w zwykłej kopercie, ale nie było akurat takiej, do której by się zmieściło z zabezpieczeniem i chcąc nie chcąc wybrałem bąbelkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozesłałem metryczki. Jeżeli do kogoś nie dotarła proszę o kontakt.

czy będą metryczki dla tych którzy nie dostali się do finału??

Twoja właśnie mi się zapodziała w Kopiach roboczych. Przepraszam i już wysyłam. Jeśli ktoś jeszcze nie otrzymał proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że metryczki nie dostałem :smilies:

Gdybym kogoś zatruł moim piwem ,to bym dostał chociaż protokół z sekcji zwłok na pamiątkę :rolleyes:

pozdrawiam

Edytowane przez fentel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.