Skocz do zawartości

Dori z piwem zmagania


dori

Rekomendowane odpowiedzi

To może potem warto zrobić drugą cichą aby lepiej się sklarowało bo ta cicha może nie być wcale taka cicha. :)

ale to pszeniczniak :) zwykle przy Weizen'ach zupełnie rezygnuję z cichej, bo w ich przypadku mętność jest wręcz wskazana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszła kolej na ciemną pszenicę :)

WARKA 27

Zasyp:

1,5kg słód pilzneński

1,0 kg słód pszeniczny jasny

1,0 kg słód pszeniczny ciemny

0,8kg słód monachijski

0,25 słód Carawheat

 

Zacieranie dekokcyjne

 

Słód pszeniczny wsypany do 8l wody o temp 48C. Przerwa 15 minut w 46C . Następnie dodany słód jęczmienny i dolany wrzątek. Temperatura ustalona na poziomie 65C. 1/3 zacieru przeniesiona do innego gara. Podgrzane do 72C, przerwa 10 minut, doprowadzone do wrzenia. Utrzymane w stanie wrzenia przez 15 minut. Przelane do zacieru głównego. Temperatura ustalona na poziomie 72C. Przerwa 20 minut. Próba jodowa negatywna. Podgrzewanie do 76C i filtracja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtracja poszła dość sprawnie.

 

Gotowanie 70 minut.

Na początku gotowania całość chmielu czyli:

- 10g Marynki granulat

- 30g Żatecki granulat

 

Starter z gęstwy Wyeast 3068 z poprzedniej warki już przygotowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kiedyś pszeniczniaka, ale to nie jest w moim guście. Ale Dori tak to pięknie opisłaaś, że chyba się skuszę i również cos takiego zrobię. Wprawdzie nie mam słodów pszenicznych, ale szykuję zamówienie do BA to je zamówię. Tylko nie wiem czy właściwe będą drożdże WB-06 bo takie mam. JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kiedyś pszeniczniaka, ale to nie jest w moim guście. Ale Dori tak to pięknie opisłaaś, że chyba się skuszę i również cos takiego zrobię. Wprawdzie nie mam słodów pszenicznych, ale szykuję zamówienie do BA to je zamówię. Tylko nie wiem czy właściwe będą drożdże WB-06 bo takie mam. JK

a ja uwielbiam pszeniczniaki :) ciemne jednak robię po raz pierwszy.

Co do drożdży WB-06 to osobiście ich nigdy nie stosowałam. Ale słyszałam wiele pozytywnych opinii na ich temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to zamawiam słody i biorę się do warzenia jak co będzie na WAS. Nie martwcie sie na zapas będzie dobrze. Może stanie sie cud i polubię pszeniczniaki. JK

to kupuj surowce i bierz się za warzenie :) a jak polubisz pszeniczniaki (a jestem pewna że tak będzie) to może być na mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weizen z warki 26 powędrował do butelek wraz 200g suchego ekstraktu słodowego. Ekstrakt końcowy 4,5 Blg. Piwko pachnie cudownie :):) i równie dobrze smakuje, tylko póki co gazu mu brakuje :), ale za jakieś 3 tygodnie powinno być dobre :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Oh jak Ty mnie czarujesz tą pszenicą.

jak jeszcze trochę poczaruję, to może na jakąś wymianę dasz się namówić :)

 

 

W piątek 23.11.2007 po 6 dniach cichej fermentacji ciemna pszenica z warki 27 powędrowała do butelek z 160g ciemnego cukru trzcinowego. Smak i zapach obiecujący ;)

 

...i na tym definitywnie uCieszny Browarek kończy swoją działalność w starej lokalizacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie poczarowałaś, że uwarzyłem weizenbocka 17 blg. W tej chwili jeszcze bulgocze. Ale chyba zostawię go na cichą. Nie mam doświadczenia z pszenicznymi, bo w sumie i tak chyba będzie trochę mętny. Mam przygotowany zestaw surowców na ten Twój przepis, ale to chyba dopiero w przyszłym tygodniu. Pozdr.JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę się pochwalić :)

mąż kupił mi piękną płytę kuchenną specjalnie z myślą o warzeniu piwa :) Chyba niebawem coś na niej uwarzę :)

O wow :o

No ładne cacko, nie sądziłem, że kiedykolwiek napiszę coś takiego o kuchence :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jutro wypróbuję jak się płyta sprawuje :) i uwarzę Weizenbock'a na krakowski konkurs :)

... i niestety nic nie uwarzyłam :) Hokej wygrał z piwowarstwem... Wróciłam z meczu dość późno i już nie miałam czasu na warzenie... ale co się odwlecze.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.