Skocz do zawartości

Następna pszenica- dekokt czy infuzja?


Lukas

Rekomendowane odpowiedzi

Pytasz o wydajność? Pierwzy weizen - w dodatku pierwsza warka z zacieraniem - wydajność 67%. Zastosowałem batch sparge przy wysładzaniu.

Drugi weizen -podwójna warka - 74%, wysładzanie ciągłe.

No i teraz 78% - warka podwójna - wysładzanie ciągłe.

Chodziło mi o te banany ale już ładnie opisałeś w innym wątku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa bananki..... wyszły super. W ubiegłą sobote uwarzyłem Smolucha - dunkel pszenice wg. tego samego schematu. Ciekawe czy się powtórzy? :P

http://www.piwo.org/topic/5086-ostry-dyzur-watek-dla-potrzebujacych-pilnej-pomocy/page__st__560__gopid__132443#entry132443

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licze ze wzoru: Cw x V[L] x BLG / zasyp [kg]

 

Nie chce powielac tematu bo juz żeśmy o wydajności dyskutowali. Zaraz bedzie ze są różne szkoły liczenia itp..... :)

http://www.piwo.org/...__hl__wydajność

 

Wiem, ale gdy ktos uzyskuje 78%, gdy maksymalnie można uzyskać 80-82% (Oprócz Wogosza ;) ) wydaje mi się mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdze, ze klamiesz. Obstawialbym bardziej bledy pomiaru. W koncu na naszym sprzecie 10% w ta czy tamta jest praktycznie nie do wylapania. A w tym wypadku calkiem sporo pomiarow ma wplyw na te obliczenia. Mianowicie waga, ballingometr no i pomiar objetosci brzeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może i popełniłem gdzieś w błąd. Zawsze jednak mierzę tak samo i tym samym sprzętem. Już w połowie wysładzania zauważyłem że jakoś długo utrzymuje się wysokie blg. Pomiaru Blg podczas wysładzania dokonuję pare razy, aby kontrolowac to co mi do wiadra leci. Zawsze chłodzę próbkę do 20 C w pojemniku z lodowata wodą......

Poza tym niepodwazalnym dowodem jest fakt iż otrzymałem 50 l brzeczki 13blg z 8.7 kg zasypu!!! Mierzone dwa razy. Mam dwa bailingomierze, w jednym stłukłem probówkę. Kupiłem drugi. Oba wskazują tak samo.... Składniki wazone przez sklep i przeze mnie w domu.

Edytowane przez Lukas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może i popełniłem gdzieś w błąd. Zawsze jednak mierzę tak samo i tym samym sprzętem. Już w połowie wysładzania zauważyłem że jakoś długo utrzymuje się wysokie blg. Pomiaru Blg podczas wysładzania dokonuję pare razy, aby kontrolowac to co mi do wiadra leci. Zawsze chłodzę próbkę do 20 C w pojemniku z lodowata wodą...... Poza tym niepodwarzalnym dowodem jest fakt iż otrzymałem 50 l brzeczki 13blg z 8.7 kg zasypu!!! Mierzone dwa razy. Mam dwa bailingomierze, w jednym stłukłem probówkę. Kupiłem drugi. Oba wskazują tak samo.... Składniki warzone przez sklep i przeze mnie w domu.

Po co warzysz w domu skoro sklep za Ciebie je uwarzył? Wystarczy przefermentować. :P Następnym razem trzeba dokładnie ważyć surowce. :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.