Skocz do zawartości

VI Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie


Marusia

Rekomendowane odpowiedzi

...A nos zostanie ci przepchany za pomoca bardzo stężonych śmierdzących zapachów w fiolkach.

OT: zdolność do wyczuwania m.in. zapachów, smaków jest zdeterminowana biologicznie (aparatu sensorycznego się nie przeskoczy), czyli bielok jak najbardziej może mieć "kiepski nos" po tacie ;-). Tzw. wrażliwość sensoryczna jest jednym z wymiarów naszego temperamentu (przynajmniej wg. Regulacyjnej Teorii Temperamentu Strelaua) i w trakcie życia raczej spada niż rośnie)) ale pewnie można ją w niewielkim stopniu wyćwiczyć (przynajmniej tej myśli powinniśmy sie trzymać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To coś używałem przez może pierwsze 3 warki i stwierdziłem, że nie ma to sensu. Ważne tylko, żeby nic do fermentora nie wlazło :cool: Otwór w pokrywce zakrywam zwiniętym płatkiem do demakijażu :D

w przypadku burzliwej pewnie i tak, bo produkcja co2 jest na tyle duża, że i tak się nic nie dostanie. natomiast przy cichej (jeśli w ogóle ją robić) rurka jest imho niezbędna, by ograniczyć kontakt z tlenem - dlatego też cichą najlepiej robić w balonie szklanym a nie w fermentorzei dopełniać go prawie do końca).

Edytowane przez yemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku burzliwej pewnie i tak, bo produkcja co2 jest na tyle duża, że i tak się nic nie dostanie. natomiast przy cichej (jeśli w ogóle ją robić) rurka jest imho niezbędna, by ograniczyć kontakt z tlenem - dlatego też cichą najlepiej robić w balonie szklanym a nie w fermentorzei dopełniać go prawie do końca).

Ja na cichą zamykam wiadro na głucho i tyle :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na cichą zamykam wiadro na głucho i tyle :D

To tak jak ja :) Rurkę fermentacyjną zastosowałam tylko przy pierwszej warce :) Na burzliwej fermentor przykrywam pokrywką tak, aby żadne muszki się nie dostały, ale żeby CO2 mogło się wydostawać, a na cichej zatrzaskuję szczelnie pokrywkę :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.