Skocz do zawartości

Full aroma hops...


MateuszO.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, zrobiłem tydzien temu FAH. Nastaw kupiłem na 30l ale fermentator mam 25 więc wyszło 14-15 BLG początkowego. Drożdze Safale us-05. Po tygodniu BLG 4 i stoi od 2-3 dni. Co robić? czekać czy juz nizej nie zejdzie?

Drugie pytanie: Tabletkę aroma tabs do chmielenia na zimno jak się stosuje? rozpuszcza i dozuje czy wystarczy wrzucić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczekaj dla porządku jeszcze z dzień i jeśli NA PEWNO Bailing stoi w miejscu to zlać na cichą. Tabletkę wrzucić - nawet chyba niekoniecznie całą - do fermentora na kilka dni - tak do tygodnia - przed przelewem. Fajne to piwko, robiłem i z polskimi i amerykańskimi i polubiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą całą tabletkę to pasowałoby u autora kiedyś potwierdzić, bo to mocno dominujący zapach i osobiście bym się nie odważył tyle dodać. :) Ale może kwestia gustu. Tutaj dyskusja o tabletce http://www.piwo.org/topic/895-hop-aroma-tabs/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbynieks, mi też się wydaje ze to piwo będzie moim lubionym :) co do tabletki to wątpię żeby całą bo piwo juz jest mocno nachmielone- dzisiaj próbowałem, pijąc z probówki po pomiarze blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożdze Safale us-05. Po tygodniu BLG 4 i stoi od 2-3 dni. Co robić? czekać czy juz nizej nie zejdzie?

Ja bym już spokojnie zlewał na cichą, drożdże US-05 znane są z tego, że potrafią już po trzech dniach zakończyć burzliwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chmieliłem normalnie :) szyszkami gotując brzeczkę 60', teraz mam pytanie czy dodawać tabletkę i jak ją dodać zeby się ładnie rozpuściła :)

 

Dodaj zatem w zależności od gustu 1/2 1/3 albo mniej tabletki na cichą fermentację. Wystarczy ją wrzucić do fermentora i zostawić na kilka dni. Na przyszłość na pewno warto używać klasycznego chmielu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wrzuć tabletke do pustego pojemnika (ja dalem 1/3 na 19 litrów) i dopiero potem przelewaj tak aby tabletka sie rozpusicla i wymieszala z piwem. Ja dalem do pełnewgo balona a ze piwo bylo pod korek nie zabardzo moglem wymieszac i w efekcie jak próbowałem przy rozlewie do butelek piwa z dna to było mocno nachmielony. Ale i tak piwo wyszlo ekstra, tylko jak dlamnie troche za bardzo słodowy smak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.