Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie drożdży


Rekomendowane odpowiedzi

Szaconek. Proszę o pomoc. Zadałem przedwczoraj drożdżami US 05 warkę 15 bailingowego AIPA. Zrehydratyzowałem standardowo. Fermentacja ruszyła zdaje się prawidłowo. Stoi to w miejscu gdzie w dzień jest 22 stopnie a w nocy 18. Drożdże pracują, wytworzyły pianę, jednak jest ich STRASZNIE DUŻO. Utworzyły warstwę na górze i na dole, intensywnie zresztą przemieszczają się góra - dół. Nie tworzą emulsji albo piany, ale takie kłęby o różnych wymiarach, takie ni to gluty, ni to kasza... Normalne to to? Dobrze się skończy?

post-5764-0-29262700-1368194737_thumb.jpg

post-5764-0-33297000-1368194783_thumb.jpg

post-5764-0-57349600-1368194818_thumb.jpg

post-5764-0-05313700-1368194868_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zakrywam, trzymam w dość ciemnej spiżarence (małe okno od północnej strony). A trzeba zakrywać? A jak już jestem w temacie to co się z tymi drożdżami dzieje? Dlaczego akurat tak? Jaki ciekawy proces obserwuję?

Edytowane przez zbynieks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przezroczyste fermentory to z jednej strony zło, bo pojawiają się tego typu posty, ale z drugiej strony dobro bo widać jak "burzliwym" procesem jest fermentacja.

Ja pierwsze piwa fermentowałem w balonach, miałem wrażenie że całość zaraz wystartuje z tego balona....jednak taka sytuacja trwa przez dwa trzy dni, następne będą już mniej widowiskowe;)

Nagrywaj, oglądaj, bądź spokojny;)

Pozdr Przem

Edytowane przez Przemczysław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od czego zależy, w jaki sposób namnażają się drożdże? Bo zrobiłem kilka piw dość podobnych na tych S05 i było w miarę standardowo, a tu po prostu drożdże mają postać zbliżoną do ziarenek popcornu (już gotowego) i jest tego znacznie więcej. Jednak atutem tych przeźroczystych jest możliwość nie zaglądania przez 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.