Skocz do zawartości

Pierwsze zacieranie - straty w kuchni


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj nie wiedzieć czemu przy zacieraniu (moim trzecim) przyjarał (?) mi się garnek emaliowany na płycie indukcyjnej, emalia odeszła z obu stron na dość sporym fragmencie :/

Grzałem tak sam jak poprzednio, mieszałem nawet częściej i taki zonk. Garnek był używany i dość stary ale nie miał w tym miejscu żadnych śladów uszkodzeń :/ Jakby tego było mało to został ślad przegrzania na płycie. Ehh masakra :/ A tu jeszcze gotowanie przede mną ciekawe co mnie jeszcze dziś zaskoczy :( Trochę się dzisiaj podłamałem :/

Trzeba znowu sięgnąć do kieszeni po kasę na nowy garnek i do tego taboret gazowy + butla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie naiwne pytanie. Co trzeba zrobić żeby zalać taki palik? :D Wydaje mi się że oprócz gaśnicy proszkowej lub pianowej z gara musiało by się lać strumień tak precyzyjny żeby lał się bezpośrednio na palnik. Czyli mało prawdopodobna rzecz. Poza tym jest zawór termiczny. Nie ma ognia, nie ma gazu.

Poza tym 99% wybuchów spowodowana jest nieszczelnością instalacji. Mały czujnik wykrywający metan i inne ciekawostki i sprawa załatwiona.

 

Co do gara i indukcji... jedyne co mi do głowy przychodzi pod wpływem wysokiej temperatury gar musiał się odkształcić nie do środka a na zewnątrz. Chodzi o wypuklenie często widoczne jest w tanich patelniach. Wtedy może odejść emalia i zostawić ślad. Swoją drogą lipna ta płyta. Moja by się dawno wyłączyła jak by wykryła na sobie obiekt o temperaturze korony słońca. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie naiwne pytanie. Co trzeba zrobić żeby zalać taki palik? :D

 

Chciałem zadać to samo pytanie.

Praktycznie w każdej warce mam garnek wypełniony niemal po brzegi. Bardzo się staram, żeby nie wykipiało, ale trudno mi ta sztuka wychodzi i cóż, kipi niekiedy. Z tego jednak, co zauważyłem, nie ma najmniejszych szans, żeby mi zalało palnik. Musiałbym chyba postawić taboret w jakiejś wanience i czekać, aż się uzbiera i poziom cieczy sięgnie palnika. W skrócie: szanse są żadne.

 

Warzę na balkonie i niczym się nie przejmuję. Taki taboret to bardzo duża wygoda.

Mam 3 warki zrobione na nim i jestem bardzo zadowolony. Jedyne co, to trzeba czyścić, jak wykipi i butlę wymieniać, ale z tym nie ma zbyt dużego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Jeżeli taboretu używacie tylko do warki to spoko, u mnie jest on używany do wielu innych rzeczy, czasami może się zalać. Jakby był niezalewalny, to nie byłoby czegoś takiego jak termo para.. Ja chciałem mieć w pełni bezpieczny i funkcjonalny taboret, nie lubię fuszerki, dzięki temu po 10 latach wygląda jak nówka sztuka. Chcecie to kupujcie taborety za 50zł, nie mój ból :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gara i indukcji... jedyne co mi do głowy przychodzi pod wpływem wysokiej temperatury gar musiał się odkształcić nie do środka a na zewnątrz. Chodzi o wypuklenie często widoczne jest w tanich patelniach. Wtedy może odejść emalia i zostawić ślad. Swoją drogą lipna ta płyta. Moja by się dawno wyłączyła jak by wykryła na sobie obiekt o temperaturze korony słońca. ;)

Prawdopodobnie było jak piszesz, odkształcił się gar w jednym miejscu i tam było najmocniej grzane - stąd 'awaria' :/

Płyta jak płyta, może nie z górnej półki i parę lat już ma ale od cyganów jej nie kupiłem żeby miała być jakaś trefna ;) Być może miejsce przegrzania było zbyt małe dla niej a może nie ma takiej funkcji.

Tak czy siak - chmielenie odbyło się bez dalszych przygód na szczęście, ale do następnego warzenia wypadałoby chyba już coś nowego nabyć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.