Skocz do zawartości

Prosty zestaw RO - który wybrać?


Bączek

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie rozważam zakup instalacji RO, generalnie do zastosowania domowego.

No, wiadomo, że najważniejszy będzie browar, ale też zależy mi na dostarczeniu miękkiej wody do celów gastronomicznych.

Mam dobre miejsce z podejściem wody w kotłowni, nie muszę montować zestawu np. w kuchni pod zlewozmywakiem.

Który z zestawów moglibyście zaproponować? Macie jakieś inne dobre propozycje?

1. http://sklep.osmoza.pl/system-ro5-p-634.html

2. http://aquafiltry-sklep.pl/go.live.php/PL-H10/produkty/434/5stopniowy-system-odwroconej-osmozy-ro5walro5.html?title=5-stopniowy%2520system%2520odwr%25C3%25B3conej%2520osmozy%2520%28RO5%29%2520-%2520WALRO5&ref=12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja brałbym wersję z mineralizatorem (podwójna wylewka) - co prawda taki mineralizator daje ok. 100mg/l i ponoć działa nieliniowo (najpierw więcej, potem mniej) ale wtedy masz wodę nie tylko do akwarium czy rozrabiania ekstraktu ale do picia

 

poza tym polecam zestawy w których pojemniki na filtry są przeźroczyste - fajnie jak widać czy są brudne

 

Ja wziąłem taki:

http://www.filtrwody.pl/pl/p/FILMTEC-BLUE-FILTERS-RO7-OSMOZA-NAJLEPSZA-100GPD-/153

ale wybierał mi kumpel, który więcej przyglądał się tematowi, producentom itp.

Do kompletu warto wziąć dodatkowy zawór na odpływ (możesz zamknąć obieg płynu z każdej strony żeby membrana była cały czas zalana) + takie plasticzki blokujące szybkozłączki (w razie co wal na priv)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I podobno są dwa rodzaje membran osmotycznych, do wody pitnej(przepuszczają w dość dużym stopniu minerały) i do pełnej demineralizacji. Jeszcze nie zweryfikowałem tej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodę mam ze swojej dość płytkiej studni, badań nie mam żadnych. Jest twarda, kamień się osadza ale widziałem gorsze od mojej wody przypadki.

W każdym bądź razie do pilsów się nie nadaje :(

Zamierzam wodę po osmozie mieszać ze studzienną (albo z biedronki), a proporcje pewnie dobiorę experymentalnie.

Dobrze kombinuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@coder, mineralizator tak jak pisałem, żeby pić wodę prosto z wylewki (żeby nie był to rozpuszczalnik w postaci zdemineralizowanej wody)

czy w piwowarstwie tylko zdemineralizowana jest OK? - tez nie (drożdży nią nie przepłuczesz...)

 

@mateos, membrany są różnej jakości i wydajności, ale nie ma takich co to przepuszczają wybraną część - myślę że słyszałeś właśnie o takiej podwójnej wylewce (jeden kurek do wody RO, a drugi do wody RO która przeszła przez mineralizator)

Edytowane przez sugarsweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie to, gościu coś mi mówił że pory błony osmotycznej są celowo większe, aby mogły przepuszczać możliwie dużo pierwiastków mineralnych, które nie muszą być odrzucane z oczyszczanej wody pitnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.