Skocz do zawartości

Lager lub Pilsner z brewkita


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem póki co po dwóch takich samych warkach - Muntons IPA Gold z dochmielaniem na zimno. Pierwszą już piję i jest bardzo dobra. Druga jeszcze mus poleżakować. Przymierzam się do trzeciej warki i chciałbym tym razem coś jasnego z brewkita. Wiem ,że na drożdżach górnej fermentacji Lager to nie Lager, ale może jakoś da się z brewkita cos " wydusić"Już piszę jakie mam warunki temperaturowe. Otóż mam dostęp do piwniczki gdzie jest +/- 16C oraz do "zwykłej lodówki" bez sterownika do której zmieści mi się fermentor. Czy w takiej zwykłej lodówce można spróbować zrobić Lagera na dolniakach?

Może np. fermentować na górniakach i po cichej jeszcze wsadzić do lodówki?

Jakieś propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż mam dostęp do piwniczki gdzie jest +/- 16C oraz do "zwykłej lodówki" bez sterownika do której zmieści mi się fermentor. Czy w takiej zwykłej lodówce można spróbować zrobić Lagera na dolniakach?

 

Można, ale taka lodówka normalnie chodzi w okolicach 4-6°C więc to na nisko dla drożdży dolnej fermentacji. Musiałbyś jej założyć choćby jakiś wyłącznik czasowy żeby nie chodziła cały czas, najlepszy jest osobny sterownik.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż mam dostęp do piwniczki gdzie jest +/- 16C oraz do "zwykłej lodówki" bez sterownika do której zmieści mi się fermentor. Czy w takiej zwykłej lodówce można spróbować zrobić Lagera na dolniakach?

 

Można, ale taka lodówka normalnie chodzi w okolicach 4-6°C więc to na nisko dla drożdży dolnej fermentacji. Musiałbyś jej założyć choćby jakiś wyłącznik czasowy żeby nie chodziła cały czas, najlepszy jest osobny sterownik.

 

Ja mam lodówkę bez sterownika co na najniższych obrotach (czyli najsłabszym chłodzeniu) temperatura waha się między 8-13 stopni i nie narzekam.

 

Macior, spróbuj ustawić najniższe obroty i sprawdź jakie temperatury osiąga.

Edytowane przez St. Anger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.