Jump to content

filtrator rurkowy


VeryBerry

świeżynka. Dzisiaj zrobiony - jak widać nawet jeszcze nie wyczyszczony do końca


From the album:

VeryBerry

· 5 images
  • 5 images
  • 0 comments
  • 10 image comments

Photo Information

  • Taken with SAMSUNG GT-C3530
  • Focal Length 3.7 mm
  • Exposure Time 1/29
  • f Aperture f/2.6
  • ISO Speed 100

Recommended Comments

tak, powinny być do dołu. Ale na zdjęciu nie było by nic widać więc je obróciłem.

A tak na magrinesie to wczoraj miał swój chrzest i ogólnie tempo nieporównywalne do filtratora z oplotu, chociaż moim zdaniem klarowność lepsza była na oplocie jednak.

Link to comment

od kilku warek też przesiadłem się na rurkowy i chwalę sobie;

"chociaż moim zdaniem klarowność lepsza była na oplocie jednak"

fakt, więcej wraca do gara, ale jak już zaczyna lecieć klarowne, to działa bez porównania lepiej niż oplot, nawet pszenica idzie bez żadnych problemów, to ja reguluję przepływ a nie on mnie:)

Link to comment

U mnie lepszy klar na rurkach własnie, już od 0,8-0,9l leci klarowne. Z oplotem musiałem zlać przynajmniej 1,5l. Notabene filtrowałem na tej skrzynce Wita - 3,2kg zasypu (na mąkę + 50g łyski ryżowej), złoże było tak małe że było widać rurki z góry, ale filtracja poszło super.

Link to comment

a to był największy problem. Trzeba znaleźć złączkę która z jednej strony ma wejście pod rurkę - coś takiego gdzie przy skręcaniu nakrętki ściskamy rurkę w złączce (podobnie jak przy wężach ogrodowych), a z drugiej strony ta złączka ma gwint na kranik (u mnie 3/4 albo pół cala - nie pamiętam dokładnie) który nakręcamy na gwint kranu. W pojemniku robimy dziurę odpowiadającą średnicy gwintu w kranie, przeciskamy przez otwór gwint kranu i od wewnątrz nakręcamy złączkę. I tu jest cały myk - gwint w kranie trzeba zeszlifować do takiego stopnia żeby móc nakręcić złączkę do takiego poziomu że kran i złączka ściskają obie ściany pojemnika. Ja na gwint kranu zastosowałem jeszcze podkładkę teflonową bo trochę przesadziłem z otworem i miałem mały przeciek.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.