-
Postów
24 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Nowości
Receptury medalowe
Profile
Forum
Galeria
Pliki
Blogi
Wydarzenia
Sklep
Collections
Giełda
Mapa piwowarów
Treść opublikowana przez Luk Tous
-
Jeszcze Biela vrana 2019
-
Raz użyłem mokrej szyszki, dałem 5 razy więcej w stosunku do suchej szyszki w IPA i goryczka była ok. Mniej więcej taka jak zakładałem, rzędu 60-70 ibu.
-
Około 60 zł
- 21 odpowiedzi
-
- biała wrona
- koszyce
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
19.05.2018 II Krakowski Konkurs Piw Domowych
Luk Tous odpowiedział(a) na kantor temat w Konkursy 2018
Beerweek 2018 ma być 1-3 czerwca -
- 32 komentarzy
-
- beersmith
- tłumaczenie
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
No to już wszystko jasne
-
Jeden rabin powie tak, a inny rabin powie nie W tamtym roku po zbiorowym zakupie była informacja z Eickelmann: sadzić teraz na zimę, przysypać ziemia, rośliny bez problemu znoszą -C temp.
-
Nie było żadnych białych plam na liściach ani szyszkach, więc raczej nie mączniak prawdziwy. Porażenie cieplne też nie, chyba że od samego słońca... Chmiel zawieszony na lince między dwoma słupami w dobrze nasłonecznionym miejscu. Co prawda z tydzień temu była dość wietrzna burza, ale obicia szyszek to chyba też nie są? W przyszłym sezonie skupie się już na zapobieganiu.
-
Pryskałem dwa razy w tym sezonie w czerwcu jak tylko się pojawiły objawy mączniaka rzekomego (raz Curzate Cu i za jakiś czas Ridomilem Gold). Na szczęście niezbyt dużo jest porażonych szyszek.
-
Skusiłem się i nie żałuję !!! kupiony 26.07 dziś 08.08 już u mnie na szafie !!! jedyny minus- wczoraj warzyłem ... Też kupiłem u tego sprzedawcy 20.08, a dzisiaj już jest u mnie
-
U mnie na początku tygodnia pojawiły się szyszki na pierwszorocznym Cascade.
-
Trochę się spóźniłeś... Lista niestety już zamknięta. Zaglądnij tu pod koniec września/w październiku. Wtedy może będzie jakieś wspólne zamówienie.
-
Ja się jeszcze pytałem na forum ogrodniczym i póki co walczę z mączniakiem rzekomym. Te słabo trzymające się liście to podobno też mógł być jego efekt. Znalazłem jeszcze taką publikacje http://ksow.pl/uploads/tx_library/files/Dobre_praktyki_-_chmiel.pdfskupiającą się na chorobach i szkodnikach chmielu. Z niej wynika, że zwalczanie werticiliozy opiera się przede wszystkim na zapobieganiu.
-
Wygląda na to, że macie rację. Co prawda pędu nie sprawdzałem, ale kolejnym objawem wskazującym na werticiliozę jest łatwe odpadanie liści od pędu (od dołu pędu) Ale to już wygląda raczej na mączniaka rzekomego skrócone międzywęźla w pędzie bocznym, liście żółto zielone, blaszka liściowa wywija się do spodu i od spodu szary nalot (widoczny na wcześniejszych zdjęciach). To by się zgadzało. Jest w ogóle jakiś środek przeciw werticiliozie? Da się to jeszcze jakoś uratować? Ktoś już miał werticiliozę w chmielniku?
-
Coś dopadło mi chmiel. Wiecie może co to za grzyb może być? Ktoś z Was miał z tym do czynienia? Jakim preparatem go potraktować? Te szare plamki z 5 zdjęcia nie występują na liściach z 3 i 4 zdjęcia. Czyżby jakaś kumulacja chorób?
-
Tak. Drut, sznurek, linka... coś po czym mają się piąć pędy. A co do ilości pędów: http://www.iung.pulawy.pl/images/wyd/IUNG_Metodyka_Integrowanej_ochrony_chmielu.pdf
-
To chyba zdecyduje się na Steinbach - tak z 50% zasypu, no... w ostateczności Weyermann zamiast pale ale. A na wędzenie słodu jeszcze się nie będę porywał. Może za kilka warek. Wędzenie wpływa w jakimś większym stopniu na aktywność enzymatyczną słodu? I jak z wędzonką w tym porterze?
- 12 odpowiedzi
-
- smoked
- smoked porter
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Ach to tak, czyli całkowicie za mało bym dał. A jest dostępny na rynku jakiś słód wędzony, który wyróżnia się wysokim poziomem wędzoności? Nie biorąc pod uwagę słodów peated.
- 12 odpowiedzi
-
- smoked
- smoked porter
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
3,10 kg - Pale Ale Weyermann 0,90 kg - Słód wędzony (bukiem) Weyermann (~20%) 0,30 kg - Special B 0.15 kg - Carafa Special II Weyermann 0,10 kg - Caramunich I Weyermann Tak już by było ok? Chciałbym otrzymać zbalansowaną wędzonkę. Dość wyraźną, ale nie przykrywającą wszystkiego.
- 12 odpowiedzi
-
- smoked
- smoked porter
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam! W najbliższym czasie zamierzam uwarzyć smoked porter. Po przejrzeniu różnych receptur złożyłem w BS2 coś takiego: warka 13,5l OG: 18 blg FG: 4,3 blg IBU: 33 SRM: 31 ABV: 7,7% Zasyp: 3,50 kg - Pale Ale Weyermann 0,50 kg - Słód wędzony (bukiem) Weyermann 0,30 kg - Special B 0.15 kg - Carafa Special II Weyermann 0,10 kg - Caramunich I Weyermann Zacieranie: 66°C - 40 min 72°C - 20 min 76°C - 5 min Chmielenie: 60 min - East Kent Goldings - 15g + Cascade 10g 20 min - East Kent Goldings - 10g + Cascade 10g Fermentacja: drożdże S-04 start w ~15°C pod koniec burzliwej ~19°C cicha ~19°C Co sądzicie o takiej recepturze? Wyjdzie coś z tego sensownego mieszczącego się w ramach smoked porter?
- 12 odpowiedzi
-
- smoked
- smoked porter
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Raczej literówka, na stronie mają poprawnie napisaną nazwę.
-
Wielkie dzięki. Do mnie dotarły już we wtorek
-
Ja wzorowałem się między innymi na http://www.piwo.org/topic/16420-stout-owsiany-a-la-czarna-wolga-z-artezana/?p=326438. Płatków owsianych wychodzi u mnie 18% z hakiem, bo tu u ówdzie pojawiają się głosy typu "ja bym dał więcej" W takim razie czekoladowy żytni zastąpię chyba czekoladowym pszenicznym.
-
Witam, zbieram się do uwarzenia swojej drugiej warki, którą prawdopodobnie będzie oatmeal stout. W BeerSmith zrobiłem coś takiego: warka 23L OG: 13,1 blg FG: 4 blg IBU: 36 EBC: 78,6 ABV: 5 Zasyp: 3,65 kg Pale Ale 5,5-7,5 EBC Wayermann 1 kg płatki owsiane 0,3 kg Caramunich typ III 140-160 EBC Wayermann 0,3 kg Carafa Specjal typ III 1300-1500 EBC Wayermann 0,25 kg Chocolate Rye 500-800 EBC Wayermann Chmielenie: 30g Target - 60 min Drożdże: Safale S-04 Zacieranie - jednotemperaturowe 69oC przez 60min I teraz pytanie, czy taki zasyp będzie ok? Może podarować sobie ten czekoladowy żytni i dać w zamian inny czekoladowy, albo coś innego?