Jump to content

SynMojegoStarego

Members
 • Posts

  185
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Miasto
  Głogów

Recent Profile Visitors

1296 profile views

SynMojegoStarego's Achievements

 1. Znacie kogoś kto może sprawdzić wasze piwa w laboratorium? Powiedzcie co z taką wiedzą chcecie zrobić, jak już się dowiecie co to jest? Infekcja to infekcja, piwo nie przechodzi kontroli w dziale jakości Trzeba zadbać o higienę i tyle.
 2. Prawdopodobnie piłem to piwo w 2016 roku.
 3. Znalazłem w otchłani internetu że to był browar Roch, a nazwa piwa to Jaworska Pszenica.
 4. Tamto piwo smakowało jak wiosna :). Kupując pomyślałem, że to jakieś kolejne hipsterskie badziewie, ale spróbowałem wynalazku. Nazwę to po swojemu. Pietruszka dała tam świeżości zielonej, delikatności, w ogóle nie kojarzył nam się ten smak z pietruszką. Świerze, delikatne, lekkie, mniam.
 5. Kilka lat temu piłem pszeniczne z natką pietruszki. Nie wiem jak było robione i jaki browar to uwarzył, ale pomyślałem że zrobię coś takiego w domu. Natkę dodać do fermentacji, na "cichą" czy gotować? Jak myślicie?
 6. Ekhhhheeemmm a miód ile ma? wracając do tematu, to w lodówce nic się nie stanie, ale później trzeba przegotować.
 7. Pisałem wyżej, zrób zasyp 100% Pale ale, tak byś otrzymał właściwe Blg dla tego stylu i włala. Następną warkę zrób z dodatkiem innych słodów. Nauczysz się czegoś, a i posmakujesz przy tym :)
 8. Tamta bajka jest o winie więc tego..., a ja się przyznałem że chodzi o prima aprilis
 9. Miesiąc temu zrobiłem Stout, w zasypie około 11% słodów palonych (Carafa, barwiący, czekoladowy) Dzisiaj przelewam do szklanki i moim oczom pojawia się jasne piwo w stylu Pale Ale, z tym że smakuje jak cieniutki stout. Co może być przyczyną rozjaśnienia takiego piwa? W smaku troszeczkę kwaskowy.
 10. Na przyszłość proszę o teoretyczne zapoznanie się ze sztuką, a także ze znaczeniem pewnych wyrazów. Poczytaj na necie, bo masz czas, jak przebiega fermentacja.
 11. Pyłek ze źle przefiltrowanej brzeczki.
 12. Hehe, czekam na infekcję dmuchniętej warki w dziale infekcje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.