Jump to content

Igorrodz

Members
 • Posts

  518
 • Joined

 • Last visited

5 Followers

About Igorrodz

 • Birthday February 25

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Domowy Wolność
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  14
 • Miasto
  Miechowice k.Bytomia

Kontakt

 • Imię
  Igor
 • Strona www
  https://www.facebook.com/BrowarDomowyWolnosc/

Recent Profile Visitors

3378 profile views

Igorrodz's Achievements

 1. Pora zaimplementować do narzędzia reklamy, które będą wyłączone dla tzw. kont płatnych, nieprawdaż?
 2. A nie lepiej fermentować zacierać 62°C/72°C po pół godziny a następnie fermentowć w temp. 7-10°C? Warzenie brzeczki 90min też zbyt długie bo wyjdzie zbyt dużo związków Miliarda. Kiedyś piłem uwarzonego w ten sposób lagera, z zasypek 85% pilzneński i 15% wiedeński, był to chyba najlepszy lager w moim życiu (znajomy tak uwarzył). Jak sądzicie?
 3. Co sądzicie o gotowaniu 10g Chinooka PL 10% AK przez 30min w 1l wody (część wody i tak odparuje), ochłodzeniu, odfiltrowaniu przez gazę jałową i dodaniu tego, razem z roztworem cukru i wody podczas butelkowania na refermentację? Chcę podnieść goryczkę, będzie dobrze dla mojego piwa? Brewness podaje, że powinienem uzyskać 15IBU (w recepturze mojego piwa wywaliłem całe chmielenie i zastąpiłem tym nowym, otrzymałem taką wartość).
 4. W średnie. Brewness wyliczył mi, że powinno być 38IBU, nie wydaje mi się iż tyle jest, szczególnie że piwo zatarło mi się na bardziej słodko, niż pierwotnie planowałem (US-05 zeżarły z 13°BLG do, zaledwie, 5°BLG), choć w smaku nie jest bardzo słodkie, jest przyjemnie ale bez goryczki to... sam wiesz... trochę koncerniak American Pale Ale na słodzie pale ale (65%), monachijski II (16%), karmelowy 300 i płatki owsiane (po około 9%). Jakim? Korzystam z brewness, gdzie i jak tam to zrobić?
 5. Robię małe warki. Ostatnie piwo... no, coż, podczas testów przed butelkowaniem stwierdziłem, iż goryczka nie jest akceptowalna. W związku z powyższym mam zamiar zrobić tzw. herbatkę chmielową i dodać ją do mojego zielonego piwa (razem z cukrem na refermentację przy butelkowaniu). Parametry zielonego piwa -> 10l, 5°BLG; styl -> APA. Posiadam w lodówce 45g chmielu Chinook PL 10% AK (zakupiony w Centrum Piwowarstwa). Jak zrobić herbatkę chmielową zwiększając odczucie goryczy, ale aby jednak nie przedobrzyć? Zrobię też dwudniowe chmielenie na zimno, mam 50g Cascade PL i 50g Mandarina DE, jak sugerujecie ile dać (dam w dwóch "tubach filtracyjnych"). Z góry dzięki za pomoc
 6. Jakie zamienniki brytyjskie byś proponował?
 7. Pokaż foto kilku różnych butelek z tymi etykietami.
 8. @Koora Nie wygląda na rozmiar 9x13
 9. Zapewne do każdej warki nikt rozsądny nie drukuje etykiet (choć mogę się mylić), niemniej okazjonalnie do piwa na jakąś konkretną imprezę lub na piwo uwarzone na "zamówienie" zapewne niejeden piwowar domowy etykiety tworzy ?
 10. Mam taką prośbę do @brewness o dodanie nowej kategorii "ulubione" (lub "obserwowane") do której każdy piwowar domowy, korzystający z waszego portalu, mógłby wrzucać 1) znalezione na nim fajne receptury oraz 2) dodawać jakichś innych piwowarów do ulubionych (obserwowanych). Da się?
 11. Nie no, nie wszyscy chmielą na zimno, a jeśli nawet chmielą to są style, w których wręcz na zimno chmielić nie należy... ?
 12. @brewness Kiedy dodacie do bazy stylów piwnych gdański styl "JOPEJSKIE"?
 13. Oczywiście spróbuję wg tego przepisu z Piwowara - będzie tu jednak kłopot bo mam garnek tylko 25l...
 14. Dzięki, zmieniłem karmelowy 150 ze Strzegomia na to, co zaproponowałeś - 150g. Gdzie? Wskaż mi świeże. I nie w paczce 500g
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.