Jump to content

ligeiro

Members
 • Posts

  27
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by ligeiro

 1. Zaszalałeś z tym miodem, bo to już prawie braggotpils :) Ja braggoty uwielbiam robić, i fakt kiedyś zrobiłem na lagerowych drożdżach i puszczały właśnie dziwne nuty kwaskowate. Z doświadczeń wiem że jak konkret miodowe, to albo drożdże do miodów pitnych, np. z Mangrov Jack albo neutralne, np. US-05.

  Daj znać co powstało, dość mocno odfermentowało.

 2. A ja mam taką ciekawostkę. Piwo generalnie bezalkoholowe, BLG 2 , fermentacja 20 stopni, drożdże piekarnicze Caputo, sypane po powierzchni, po utlenieniu. Białka po zacieraniu za wiele nie było.

  IMG_8858.jpg

 3. Ja połowę żądanego miodu (wcześniej trzymałem słój w ciepłej wodzie by był bardziej leisty) wlałem na sam koniec, na wyłączonym palniku i mieszałem 1-2 minuty.

  Resztę dolałem jak burzliwa się rozchulała, tak po 48-72 godzinach, również postać w miarę płynną.

  Żona zachwycona, nie wolno mi tego piwa rozdawać :P

 4. Też nie mogłem znaleźć tak jakoś na lato, to zrobiłem sam i wyszło całkiem do rzeczy. Ja cześć chmielu pogotowałem, ostudziłem, później na zimno na dwa trzy dni i do syfonu. Nagazowałem i przelałem do butelek z patentem. Lekka partyzantka ale było ok.

 5. Z innej beczki, co ta za program do receptur? :P bo jakoś rzadko korzystam z takich bajerów.

   

  Po drugie, jak wyżej koledzy piszą, wrzucenie nutelli, roboty nie zrobi, od tłuszczu dostaniesz jakieś mdłe zapachy/smaki, dobrze to to nie wyjdzie a szkoda tyle materiału na risa.

  Ja dodawałem tzw. cocoa nibs, wyszło aromatycznie i smakowo dość ciekawie, tylko wcześniej warto przemacerować w jakimś dobrym alko by puściły więcej smaczków.

  Ja użyłem tych: https://beskidchocolate.pl/produkt/panama-bocas-del-toro-bio-prazone-ziarno-kakaowca-200g/     ale cienko z ich dostępnością, w każdym razie szukaj takich co mają niską kwasowość.

  Orzechy laskowe są mało aromatyczne w zasadzie i nie wiem czy będą wyczuwalne w piwie.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.