Przeszukując znany serwis aukcyjny , znalazłem taki sklep w Krakowie http://marxam-enology.pl . Oferta głównie dla winiarzy ale też dla nas piwowarów też coś się znajdzie . Sklep funkcjonuje też jako stacjonarny i to blisko mojego miejsca zamieszkania .
Szkoda , że wcześniej nie trafiłem na tą recepturę .Z innego źródła miałem ten przepis , ale trzeba przyznać że wręcz identyczny . Troszkę się nawysilałem nad amerykańskimi jednostkami miar . Chciałbym uzyskać 20 litrów . Zacieranie około 65-68 °C na 40 minut , potem 72°C na 20 minut .
Mi właśnie chodziło o wykorzystanie tej gęstwy S-04 , gdyż nie lubię przechowywać jej w lodówce . Dzięki za cenne rady , a na tą gęstwę będę musiał znaleźć jakiś inny przepis ( może English Wheat ? )
Witam . Przelewam dzisiaj na cichą Brown Ale i chciałbym wykorzystać gęstwę . Wpadł mi w ręce przepis na American Wheat :
2.7 kg pilzeński
1.8 kg pszeniczny
0.3 kg monachijski
0.3 kg Carapils
chmiel lubelski w 30g na 60 minut druga część chmielu lubelskiego 20g na ostatnie 5 minut .
Co sądzicie o tym przepisie ( coś zmienić , dodać ?)
Po kilkunastu warkach piwka naszło mnie na miodzik pitny . Czy znacie gdzieś w Krakowie lub okolicy miejsce gdzie można kupić dobrej jakości , sprawdzony miód ?
Witam .
Po raz pierwszy użyłem drożdży Munich Lager do piwka marcowego . Do tej pory wszystkie moje dolniaki zadane były drożdżami suchymi S-23 . Teraz po tygodniu fermentacji Blg spadło z początkowego 12 do 10 w temperaturze ok. 6 stopni . Czy jest to normalny spadek Blg w przypadku tych drożdży , czy może moje marcowe fermentuje w zbyt niskiej temperaturze ?
,
Do dnia dzisiejszego młynek sprawdzał się dobrze w moim browarku . Podczas dzisiejszego śrutowania coś gruchnęło i wydajność mielenia spadła prawie do zera .W środku nie widać żadnych uszkodzeń ( minimalne przytarcie żaren). Wytrzymał około 140 kg słodu . Teraz chyba pora na śrutownik brewferm , który mam nadzieję wytrzyma troszkę dłużej .
Kupiłem za parę groszy zgrzewarkę taką jak ma Ray . Nawet fajnie to zgrzewa i odsysa powietrze . Potrzebna mi teraz jest odpowiedniej grubości folia , żeby chmiel nie przebijał woreczków . Jakiej grubości folii używa HB lub Browamator do pakowania słodów ? taki byłaby O.K.
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.