Jump to content

WiHuRa

Members
 • Posts

  5579
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  29

Blog Comments posted by WiHuRa

 1. No faktycznie, dość szybko przelałeś jeśli chodzi o 1469. Z doświadczenia, co prawda tylko dwóch warek na 1469 zauważam, że te drożdże nie są demonami szybkości, pracują dość wolno. Po 5-6 dniach podnosiłem im temperaturę z 18-19°C do 20-21°C żeby przyspieszyć bo nie chciałem aby fermentacja się zbyt długo ślimaczyła

   

  Odfermentowanie ~75% (w obu przypadkach był cukier w zasypie - około 5%)

  10,2 -> 2,5 (9 dni)

  14,0 -> 3,0 (9 dni)

 2. Ciekaw jestem efektów i Twoich spostrzeżeń, też jestem w takcie poznawania Wyeast 1469 bo sporo się o nim naczytałem dobrego (właśnie fermentuje 2 warkę). Na razie co się nie zgadza to odfermentowanie - o wiele wyższe niż to co mówi Wyeast. Ale jest sporo ciała w piwie mimo niskiej gęstości więc jest dobrze. Zapach z fermentorów był obłędny - takie pestkowe owoce, brzoskwinia morele, coś w ten deseń.

 3. Podzielę zdanie elroya.

  Poza tym każdy z nas ma swoje zdanie na pewne tematy (czasem akurat na te dość kontrowersyjne), trudno abyśmy wszyscy byli kółkiem "wzajemnej adoracji" w każdym aspekcie codziennego życia.

  W każdym razie Sylwek, Ty czy każdy inny piwowar jest zawsze w moim progu mile widziany, łączy nas fajna pasja i to jest jak dla mnie i będzie "ponad podziałami".

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.