Jump to content

lolo

Members
 • Posts

  588
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by lolo

 1. Nie mogę pobrać linka z aplikacji aliexpress.
 2. nie lepiej podpytać użytkowników Royala? Chętnie pomogą i odpowiedzą na pytania. Sam miałem wiele pytań co do kotła, na dzień dzisiejszy mogę w czymś pomóc.
 3. lolo

  OXI

  Sugerowanym? 1ml/400ml?
 4. lolo

  OXI

  Przy przelewaniu i rozlewie się pilnuje.
 5. lolo

  OXI

  Dałem ciała z tym OXI, 3 tygodniowa aipa jakby nie była chmielona na zimno.
 6. lolo

  OXI

  Dzięki. Chyba zrezygnuje z OXI na rzecz starsanu.
 7. lolo

  OXI

  Witam, szybkie pytanie, czy OXI może powodować utlenienia piwa? Odkąd używam OXI mam problem z utlenieniem. Butle przed rozlewem wysychają, jednak fermentor ma resztki roztworu. Może mieć wpływ na piwo?
 8. Odkopię temat.... Desam na bazie podchlorynu sodu. Lepsze desam spray? Cena fajna https://allegro.pl/oferta/schulke-desam-prim-do-dezynfekcji-powierzchni-1-l-11136040905
 9. Witam, Panowie, podczas chłodzenia brzeczki miałem awarie, żeby uniknąć zakażenia zagotowałem chmielona brzeczkę i schlodzilem ponownie. Jest w tym sens czy darować sobie tą Warkę?
 10. odświeżę temat, gdzie można zakupić? Znalazłem stronę made in Choina ale zakup od 10szt.
 11. Panowie, mam jeszcze kilka pytań co do kotła, a raczej dodatkowych rozwiązań. Nauczyłem się już pracy kotła, 75% wydajności utrzymana, temp. zacieru udaję się uzyskać identyczną jak wskazuje kocioł. Ostatnia warka była z płatkami owsianymi, strasznie mi spowolniło przepływ brzeczki, ale tutaj akurat będę testował łuskę ryżową i mam nadzieję, że sie sprawdzi. Używam hopspider Royal`a i uważam, że się słabo sprawdza. Mam wrażenie, że piwo nie jest nachmielone. słabsza goryczka jak i aromat. Czy to może być wina hopspidera? Jest sens aby dokupić kosz do kotła i używać dna i dodatkowego sita od kolegi lewatywy i chmielić luźno w koszu? za info z góry dziękuję
 12. O ta rurkę zagięta i jej końcówkę.
 13. Orientuje się ktoś jak się zwie ten zawór przy zakrzywionej rurce przelewowej? Planuję zrobić deszczownice, a nie mogę znaleźć końcówki z tej zakrzywionej rurki.
 14. W serwisie Bosha powiedzieli mi, że nie ma sterowników do rozdzielenia chłodziarki i zamrażarki na jednym agregacie. Taka opcja jest tylko z dwoma agregatami. . Ale ja się nie znam i powtarzam tylko słowa serwisu.
 15. Dzisiaj zasięgnąłem informacji na ten temat i anteks ma rację. Przy jednym agregacie nie ma możliwości rozdzielić starszych modeli sterownikami, a to dlatego, że agregat chłodzi w pierwszej kolejności zamrażarkę, w drugiej kolejności chłodziarkę.
 16. Trudno. Będzie pracowała z zamrażarka. Dzięki za zainteresowanie.
 17. Instrukcji brak. To starszy model. Ustawienie temperatury jest tylko na chlodziarke.
 18. Gdzie znajdę sterownik, żeby się rozeznać? Czy jak zrobię foto ew sterownika jesteś w stanie mi pomóc i poprowadzić przy odłączaniu?
 19. Jeden agregat. Czyli podejrzewam, że nie ma możliwości?
 20. Odkopię temat. Mam lodòwkę z zamrażarka. Jest możliwość podłączenia zamrażarki? Ktoś kumaty może podpowiedzieć? Czy nie kombinować i podłączyć pod sterownik niech sobie chodzi?
 21. Podwójne zacieranie ... ? Może kiedyś się skuszę. Puki co uczę się kotła, mam już 4 Warki na nim. Przy ostatniej Warce szło jakoś odziwo dobrze. Różnice temperatury zacieru miałem tylko 1 st., Ale to przy 12blg. Bez mieszania wyszło mi 78% wydajności przy 25l Warce. Warki 14-16 blg tylko do 20L bez żadnych kombinacji z workami itp. Przyszło mi do głowy, żeby dokupić drugi gar Royala 60L dla warek 25 L z większymi ilościami słodu. Czy na większym garze uda się wyciągnąć bez kombinowania takie blg o które walczę?
 22. No kolego! Podniosłem mi wiarę w ten kocioł! To co musiałem spiepszyc, że mi z zasypu na 16blg wyszło 13,5?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.