Pokrywa O ŚREDNICY 450 MM firmy STALGAST
http://allegro.pl/pokrywka-pokrywa-do-garnka-45-cm-450-mm-wyprzedaz-i6639440223.html
Ja z takiej robię pokrywę pod mieszadło do garnka o średnicy 40cm
Kiedyś był podobny temat i osobiście kieruję się właśnie wg tamtych przemyśleń, tzn. w kalkulatorach wpisuję najwyższą temperaturę, w której trwała jeszcze fermentacja.
ed - ten temat http://www.piwo.org/topic/4045-ilosc-glukozy-do-refermentacji-a-temperatura/
Mam tu przepis na pewne zwycięskie AAA wraz z komentarzem (kolegi Łukasza R). Oczywiście zasyp inny i pewnie inne założenia były, ale wnioski mogą Cię nakierować na sposób chmielenia na cichej i aromat.
Myślę, że kolegom chodzi o to, że każdy szanujący się piwowar powinien mieć w piwniczce Porządnego Domowego Pilsa Pracy tyle co w górniakach, a efekty końcowe jednak 'warte'.
Też czytałem dziś 'fajną instrukcję' warzenia w domu
http://www.beerlovers.pl/artykul/dzien-bez-zakupow-czyli-warzenie-piwa-w-domu
Chociaż muszę przyznać, że ta z TIPY lepsza
Przy drożdżach Fermentis mamy napisane
Ale pewnie dłużej też dadzą radę.
I przy okazji taka myśl forumowa - na drożdżach nie oszczędzaj. Jeśli następna część warki będzie po 3 tyg -> lepiej użyć świeżej paczki (lub gęstwy po pierwszej )
Tym 'dla zaawansowanych piwowarów' nie przejmuj się. Też jestem początkującym, a test robię od 5 czy 6 warki. Test jest banalny, a robię go po sytuacji, w której też myślałem, że fermentacja zatrzymała się. Naprawdę test wiele rzeczy wyjaśnia i jest mega pomocny.
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.