Jump to content

Igor Siemieniuk

Members
 • Posts

  50
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Igor Siemieniuk last won the day on May 19 2021

Igor Siemieniuk had the most liked content!

About Igor Siemieniuk

 • Birthday 11/25/1977

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Siemieniowy
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  100
 • Miasto
  Warszawa

Kontakt

 • Imię
  Igor

Recent Profile Visitors

795 profile views

Igor Siemieniuk's Achievements

 1. Podpisuję się pod opinią @Zdrawko Dodam jeszcze, że dzięki temu, że kran jest mały to nie ma efektu kapania po nalaniu piwa i łatwiej o porządek w ociekaczu. A przy 7 kranach tak jak u mnie to już by się robił niezły bajzel
 2. Tak, dokładnie [emoji846] Rozwiązanie miało być budżetowe i na szybko. Docelowo będę zmieniał na Camlock, tak jak mam w chłodnicy i ramieniu do zacierania.
 3. Pompa wymieniona. Wybór padł na polecaną i popularną MP-15RM z Ali. Na razie sterowanie pompą ręczne ale będę kombinował, żeby podłączyć ją jakoś do sterownika. Pompa ma moc jednak jej używanie wymaga wprawy - trzeba pilnować, żeby była zalana i żeby się nie zapowietrzenia. Jest to trudne np. przy chłodzeniu lub transferze do fermentora, gdy filtr jest już lekko zapchany i brzeczka spływa cienkim strumieniem (pompa nie zasysa, musi mieć ciecz podana grawitacyjnie).
 4. Z tego co piszą na tabliczce znamionowej to 220V
 5. Ta pompa jest prosta jak budowa cepa i tam w środku nic takiego nie ma [emoji846] Jak wrócę do domu to spróbuje zrobić zdjęcie wnętrza
 6. Czy ktoś z Was przerabiał już temat wymiany pompy w G30? Pompa, która miała być "nie do zarżnięcia" przestała działać po ok 50 warkach. W środku jest czysta, wszystko wygląda ok, ale nie odpala. Udało mi się ją 2-3 razy uruchomić po tym gdy wcześniej kilkadziesiąt razy kliknąłem przycisk startu. Czy jest jakaś szansa na reanimację? Jeśli nie to na jaką wymienić? Na zagranicznych forach ludzie "jarają" się pompą Blichmana RipTide.
 7. "Przerobiłem" 3 szt. termometrów z IKEA i tak jak lubię ich produkty, tak ten termometr zwyczajnie im się nie udał
 8. Jakby co to tak wyglada poprawny montaż uszczelki. Wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste [emoji846]
 9. Miałem dokładnie tak samo przy ostatniej warce. Upewnij się czy masz prawidłowo założona taka czarna uszczelkę na pojemniku na drożdże.
 10. Ten pływak Fermzilli zbiera piwo z góry i nigdy nie miałem problemu z rozlewem do kega, nic niechcianego tam się nie dostawało. Z reszta widziałem tez taki patent z małym sitkiem na tym pływaku, tak na wszelki wypadek [emoji846]
 11. A po co lodówka? Jeśli planujesz fermentacje pod ciśnieniem to lodówka jest zbędna - fermentacja cisnieniowa redukuje ilość estrów podczas fermentacji czyli spełnia to samo zada je co obniżanie temperatury fermentacji. Ani razu nie użyłem lodówki do Fermzilli.
 12. Niestety nie jest wykręcany - to zmyła. Ale ta przejściówka z CGA320 na W21.8 może być właśnie tym, co pomoże. Dzięki! CGA320 - to jest ten szczegół, którego mi brakowało
 13. Kupiłem na Ali reduktor CO2, gdzie w opisie sprzedawca twierdził, że nadaje się on do piwowarstwa. Był komplet zdjęć ale mojej uwadze umknęło, że ten gwint do butli jest jakiś inny... (zdjęcie). Czy można do tego teraz zastosować jakąś przejściówkę/redukcję, aby ten reduktor można było przykręcić do standardowej butli CO2 z gwintem W21,8? Jaki to w ogóle jest gwint/standard w tym chińczyku? Dla porównania załączam zdjęcie gwintu mojego starego reduktora.
 14. Uporządkuję: do zamówionego kranu potrzebujesz jeszcze zestaw montażowy (ang. "shank"), który na stałe będzie zamontowany w keezer'ze/kegarator'ze. Mogą to być przykładowe następujące elementy: - krótki - używałem przez jakiś czas do nalewania "z ręki" bo w praktyce nie nadawało się do montażu w grubszej ściance. Do tego miałem przejściówkę Duotight zapinaną na ten króciec, do której wtykałem przewód piwny - średni - z kontrolą przepływu, używam teraz ale praktycznie nie korzystam z tej kontroli. Jest dłuższy niż ten poprzedni ale nadal ciężko było zamontować w drewnianym kołnierzu o grubości 2,5 cm - długi - wydaje się być optymalny, bez kontroli przepływu Ten czarny kołnierz z Twojego zdjęcia wydaje się być jednym z elementów takiego zestawu. Pewnie idea producenta była taka, żeby domyślny srebrny kołnierz, standardowo dołączany do zestawów montażowych, wymienić na ten czarny i żeby to wszystko finalnie było w jednej kolorystyce.
 15. Moim zdaniem sam gwint jest jak najbardziej standardowy. Jedynie kwestia szerokości tej nakrętki mocującej. Próbowałem zakręcać Nukatap do mocowania Celli i niestety brakowało ułamka milimetra i kran w tym miejscu przeciekał.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.