Skocz do zawartości

Józek warzy - offline


josefik

Rekomendowane odpowiedzi

Warka 111 Belgian Dark strong Ale zeszło do 8,6blg i rozpoczyna cichą

warka 110 Belgian Golden strong ale 2,8blg /jutro butelkowanie/

warka 112 belgian Dubbel 4,3 blg wydłużę jeszcze burzliwą o kilka dni /drożdże jeszcze pracują/

 

edit 23-11-2010

warka 110 zabutelkowana dodano 120g glukozy na 22,5

110g suchego ekstraktu na 13,5l

 

edit 25-11-2010

Dubbel przelany na cichą 3,1blg

 

edit 25-11-2010

Warka 111 Belgian Dark strong Ale - dodano 50g płatków wiśniowych średnio opiekanych

warka 112 belgian Dubbel - dodano 50g płatków akacjowych średnio opiekanych

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit 25-11-2010

Warka 111 Belgian Dark strong Ale - dodano 50g płatków wiśniowych średnio opiekanych

warka 112 belgian Dubbel - dodano 50g płatków akacjowych średnio opiekanych

a niech mnie świnia obwącha ... zakręcony dzisiaj jestem. Wrzuciłem płatki akacjowe do saisona zamiast do dubbla ;)

w takim razie do dubla idzie kostka dębowa 50g średnio opiekana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Przeżyjesz. Normalnie koniec jesieni i tak się dzieje. Ja mam inne atrakcje ( silnik do wymiany ze śrutownika, pompa do uszczelnienia, termometry i inne duperele). No właśnie, to są duperele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Przeżyjesz. Normalnie koniec jesieni i tak się dzieje. Ja mam inne atrakcje ( silnik do wymiany ze śrutownika, pompa do uszczelnienia, termometry i inne duperele). No właśnie, to są duperele.

To ja też Cię pocieszę bo ja 2 tyg. temu straciłem laptopa w garażu nie wytrzymał wilgotności 90% w czasie gotowania. A co do tego saisona i płatków to bardziej mi szkoda płatków :/ bo to piwo doprowadza mnie do furii 4 tygodnie fermentacji i z 12 do 5 zeszło ale dalej sobie spokojnie plumka .jeszcze 2 tyg i dojdzie do 4 Przyblokowało mi fermentator zdecydowanie za długo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa propozycja, zdecydowałem się jednak na montaż grzejnika po sezonie grzewczym i podciągniecie CO przy okazji małego kucia /garaż sąsiaduje ścianą z kuchnią/ chciałbym też podciągnąć przyłącze do gazu ziemnego choć nie mam pojęcia ile to kosztuje. mam nadzieję że zredukuje choć trochę wilgotność a przy okazji ochronię instalację przed zamarznięciem. Bo przypominając sobie zeszłoroczną zimę brrrr ... tak więc byle do wiosny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba papierów, twój dom twoja twierdza. Kumpel przenosił piec c.o. do łazienki z kuchni przez ścianę. Niewiele zapłacił a miał jeszcze rurki wodne do przeróbki.

 

Jak masz wprawe w lutowaniu rurek miedzianych to można by samemu zrobić. Ino trza mieć mieć twardy lut. Choć u mnie gość polutował miękkim i już 10 lat działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez komentarza ;)

 

edit

można powiedzieć że garaż ciepło trzyma bo przy -22 w zeszłym roku było raptem -7 w garażu ściana przylegająca do garażu trochę ciepła jednak oddaje i strata nie jest duża, ale gdybym kiedyś miał tę brame garażową zmieniać to tylko u Ciebie :/

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.