Skocz do zawartości

Józek warzy - offline


josefik

Rekomendowane odpowiedzi

To ja obowiązkowo będę oglądał' date=' bo muszę sprawdzić jak to wygląda z zewnątrz :)[/quote']

Nic ciekawego nuuuuuda :)

Do momentu aż mała Zuzia nie wejdzie do garażu, wtedy akcja gwałtownie przyspiesza tak że nie zawsze dotrzymuję kroku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale rzadko następuje taki szybki zwrot akcji :)

oj teraz już co warkę :)

w programie wiszenie na rurze na szczęście jeszcze poziomej :)/poprzeczki od bramy garażowej/, bujanie na nowo zamontowanej wyciągarce, "tata ja ci tylko podłogę umyję" czyli oblewanie z węża wszystkiego co w zasięgu wzroku a w zasadzie węża na wysokość metra dwadzieścia.

Nie trwa to na całe szczęście 6 godzin ale część gotowania i chłodzenie to już obowiązkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak' date=' ale rzadko następuje taki szybki zwrot akcji :)[/quote']

"tata ja ci tylko podłogę umyję" czyli oblewanie z węża wszystkiego co w zasięgu wzroku a w zasadzie węża na wysokość metra dwadzieścia.

Przynajmniej masz w warzelni prawidłową wilgotność :)

Mój to najbardziej lubi butelkowanie, kapslownica to jego żywioł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warka 128

Wiedeński lager

 

skład

wiedński - 5kg

pilzneński - 4kg

monachijski I - 1kg

crystal malt 120 - 0,2kg

cara red - 0,2kg

 

 

Zacieranie

38°C - zasyp

67°C - 45 min.

72°C - 15 min

podgrzanie do 76°C

 

 

chmielenie/dodatki

hallertau trad - 20g 70 min.

hallertau spalt - 20g 70 min.

Target - 20g 70 min.

saaz - 30g 15min

saaz - 20g 1min

mech 10 min

 

drożdże

wlp 838

blg początkowe 14°

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony trudno tak warzyć bez szklaneczki piwa :D

taaaa ostatnio jak warzyłem ze szklaneczką w ręku to wyszedł mi stout 10 zamiast 12 blg i zatarty tak ze zszedł tylko do 5... staram się warzyć na trzeźwo, a przynajmniej poczekać do początku chmielenia jak jest już ogarnięte wstępnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony trudno tak warzyć bez szklaneczki piwa :)

taaaa ostatnio jak warzyłem ze szklaneczką w ręku to wyszedł mi stout 10 zamiast 12 blg i zatarty tak ze zszedł tylko do 5... staram się warzyć na trzeźwo' date=' a przynajmniej poczekać do początku chmielenia jak jest już ogarnięte wstępnie.[/quote']

Po szklaneczce nie powinieneś popełniać takich błędów, chyba że masz taką 3 litrową :) ale nie przejmuj się, dojdziesz do wprawy :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony trudno tak warzyć bez szklaneczki piwa :)

taaaa ostatnio jak warzyłem ze szklaneczką w ręku to wyszedł mi stout 10 zamiast 12 blg i zatarty tak ze zszedł tylko do 5... staram się warzyć na trzeźwo' date=' a przynajmniej poczekać do początku chmielenia jak jest już ogarnięte wstępnie.[/quote']

Po szklaneczce nie powinieneś popełniać takich błędów, chyba że masz taką 3 litrową :) ale nie przejmuj się, dojdziesz do wprawy :D;)

No Wiktor nie przesadzaj, musiałeś błędy zrobić w innej kwestii, u mnie jak spod igły wychodzą. :) A taki Grzesiu na ten przykład http://www.piwo.org/forum/p72533-08-11-2010-19-12-59.html#p72533

w ciemno stawiam że to piwo wyszło perfekcyjnie. Co prawda tego nie piłem ale od października chodzi za mną inne jego piwo, nie wiem tylko w jakich okolicznościach powstawało.

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warka 125 Pils/Ale 12,5°Blg

Pils odfermentował po 10 dniach burzliwej i 2 dniach w temperaturze ok 18°C przeniesiony na lagerowanie

Ale po 13 dniach burzliwej odfermentowało do 1,5° i czeka w kolejce na butelkowanie.

 

warka 123 American IPA 16°Blg

odgermentowało do 4,3°Blg-jutro rozlew

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.