Skocz do zawartości

Nazewnictwo piwa


Quentin

Rekomendowane odpowiedzi

Przez ostatnie 15 warek jednak opracowałem etykietę stałą gdzie zmienia się nr warki, nazwa warki, styl piwa, blg i vol

Postępuję podobnie, przy czym ja zmieniam tło etykiety. Rozmiar, logo i szablony tekstów zostają. Opracowanie nowej to ok. 15-30min. w zależności od "stanu" tła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś kombinowałem z etykietami ale za dużo z tym było roboty.Teraz mam szablon,który naklejam na butelkę i wpisuję parametry i nazwę(która niekiedy jest tylko krótkim opisem). Na skrzynkach mam naklejki z opisem co się w nich znajduje.Oprócz tego wszystkie dane mam w zeszycie i w zapiskach piwowarów.

Mi to wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzw na wynos etykietuję, na razie mam jeden wzór, markerem piszę dane. Etykiety mam sztancowane, sam wykonuję wykrojniki, chodzi po głowie podstawka (wafelek). Nazwy to np letnie, lekkie oraz kamienie np stout 'czarny szmaragd' a następny stout nazwany będzie 'czarny bazalt' od skałki w rezerwacie 'Biała woda'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tworzenie loga browaru i pierwszej etykiety - projekt powstawał jak pierwsza warka była na burzliwej było świetną zabawą. Planuję nazywać i etykietować wszystkie swoje piwa(zobaczymy na ile starczy mi zapału). Fajnie (na razie tak sobie tylko myślę)wyciągnąć swoje piwko z piwniczki i zobaczyć własną etykietę, po czym sączyć własnoręcznie uwarzony trunek... Moje nazwy nie koniecznie będą sugerować styl w jakim jest piwo ale także pewne wydarzenia z życia - pierwsze na cześć mojego pierworodnego syna Franciszka nosi nazwę Franiodny. Moje etykiety oprócz tego będą jakby odbiciem mojego hobby, którym oprócz piwa są zabytkowe zamki i pałace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię ludzi , więc nazwy piw będą pochodziły od ludzi i postaci z filmów . Po Królowej Amidali która właśnie jest na cichej szykuję się do Black IPA . Któryś z kolegów "zabrał" mi pomysł na Darth Vadera , więc będzie Czarna Mamba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.