Skocz do zawartości

[piwolog] Grodziskiego nie będzie!


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

Grodziskie zaś jest piwem, które w zasadzie zawsze mam w swoich zapasach.

w myśl zasady: "... grodziskie zaś słynęło coraz bardziej po Wielkiej Polszcze, tak iż szlachcic tam, który nie miał w swoim domu piwa grodziskiego, poczytany był za mizeraka albo za kutwę..." no i git :D

 

Kurde, zostały mi trzy butelki w skrzynkach! Całe szczęście składniki leżają w kartonie i czekają na warzenie :) A autor artykułu trochę dramtyzuje jednak. Styl powrócił i nawet jeśli nie będzie w stałej ofercie to na pewno nie zginie na kolejne naście lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W maju uwarzyłem piwo, nazwałem je ''niby grodzisz'' . Zasyp był bardzo prosty, po 1kg wędzonki pszenicznej i pilsneńskiego oraz po 1kg tych samych zwykłych. Gęstwa z jasnego 12blg płukana wodą kilka razy.

 

Czym chmieliłeś i w jakim schemacie?

oto opis tej fajnej warki. post-6562-0-10882700-1373485894_thumb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto opis tej fajnej warki.

Nie w temacie, GB... widzę, że coś tam sobie notujesz, i dobrze, nie wszyscy to robią. Z czasem będziesz pewnie chciał bardziej szczegółowe notatki prowadzić, polecam coś w tym stylu

50. Jubileuszowa 50 ..docx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratzera

Wiem, że to nie forum językowe, ale apostrofy dajemy tylko, jeżeli zapis bazowego wyrazu kończy się na niewymawianą głoskę,

http://pl.wikipedia.org/wiki/Apostrof.

I brawo. Nie jest to straszny błąd, ale mam nadzieję, że każde zwrócenie uwagi na poprawność pisowni, poprawia jakość naszego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, udało mi się odczytać plik, ten drugi ok. Mam Lotus Syphony IBM, od wielkich dzwonów używam go. Moje notatki są proste, nie mam na razie potrzeby takich dokładnych dzienników warek prowadzić. Szczerze mówiąc jestem ciekaw czy by Wam smakowało piwko uwarzone wg mojej ogólnikowej notatki. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłem parę razy domowe, gdzieś mam etykietę, miałem przywiezione też z poprzedniej Birofilii, piłem Grätzer'a, Grodziskiego z tego holenderskiego browaru nie udało się zdobyć, też od Bartosza Nowaka. Ja w ocenie trzymam się opisu historycznego, czyli piwo dla rekonwalescentów, zalecane przez lekarzy, zdrowe, pożywne, rześkie, i to właśnie znalazłem po części u Bartosza, a w dużej mierze u Artezana, pozostałe niestety były zbyt wędzone, żeby pić je z przyjemnością i jako orzeźwienie.

 

W międzyczasie:

Wskrzeszenie produkcji w starym browarze ma w planach Browar Fortuna.

Latem ub.r. kupił warzelnię piwa grodziskiego i przeprowadza szereg prac budowlanych.

- Chcielibyśmy, aby pierwsze piwo grodziskie trafiło do sprzedaży przed przyszłorocznym sezonem letnim - mówi Krzysztof Panek, prezes Browaru Fortuna, którego właścicielem jest polsko-belgijska spółka IBG Intl.

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.