Skocz do zawartości

Pytanie o końcówki do kegów pepsi.


wilk

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

właśnie dotarły do mnie końcówki do kegów pepsi lecz bez wyjścia na wąż tylko z gwintem zewnętrznym chyba 3/8''. Pytanie czy na ten gwint mogę od razu nałożyć/nakręcić wężyk i jeszcze drutem wiązałkowym ścisnąć (czy to będzie szczelne, czy po gwincie nie ucieknie) czy jednak dokupić końcówki na węża. Chodzi i gaz i o płyn. Mam ze 20 kegów i dotąd wszystkie złączki przychodziły mi z wyjściem na wąż 6mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

właśnie dotarły do mnie końcówki do kegów pepsi lecz bez wyjścia na wąż tylko z gwintem zewnętrznym chyba 3/8''. Pytanie czy na ten gwint mogę od razu nałożyć/nakręcić wężyk i jeszcze drutem wiązałkowym ścisnąć (czy to będzie szczelne, czy po gwincie nie ucieknie) czy jednak dokupić końcówki na węża. Chodzi i gaz i o płyn. Mam ze 20 kegów i dotąd wszystkie złączki przychodziły mi z wyjściem na wąż 6mm.

 

Można tak zrobić, będzie szczelne. Wężyk + opaska zaciskowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nietypowy gwint 1/4 cala zaciskowy a nie 3/4 cala. Można by nakręcić warstwę teflonu dla uszczelnienia gwintu i założyć przewód a na to zacisk ale nawet niewielka nieszczelność i będzie leciała piana więc radzę zakupić króćce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuję montaż węży na króćcach - głównie ze względu na wygodę, można szybko rozkręcić i wymyć węże. Tak jak pisali koledzy, można zamontować wąż na samym gwincie, ale trzeba uszczelnić.

Tak poza tym, to dziwne, że ktoś Ci wysłał nie kompletne złączki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem dwa komplety plus jeden do gazu, a dostałem dwa komplety i 3 do gazu - więc się nie czepiam. Mam gościa co od czasu do czasu ma coś z kegów i złączek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem po podgrzaniu węża założyć na gwint ale trochę puszczał gaz. W końcu zeszlifowałem gwint i jest idealnie (skręcone drutem). Jakby ktoś miał przyłącza z gwintem a potrzebował na węża to zeszlifowanie gwintu jak najbardziej polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Podłączę się pod temat żeby nie zakładać nowego. Czy tego typu trójniki będą odpowiednie aby rozdzielić przewód piwny/gazowy w kegeratorze?

http://allegro.pl/trojnik-zlaczka-wtykowa-fi10mm-pneumatyczna-auto-i3918231691.html

 

Czy są też takie zaślepki które pozwalają zaślepić przewód w razie potrzeby? Wydaje mi się że gdzieś coś takiego już widziałem na forum, ale nie mogę się doszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójnik - fotka kolegi z forum: http://www.piwo.org/...m-z-przemysla/#

pasuje do węzy piwnych 3/8 cala.

Zaślepka: http://www.piwo.org/topic/7131-keg-pet-firmy-petainer/page__st__40#entry240884

należy ją zwyczajnie wcisnąć do złączki 3/8-owej.

Jak potrzebujesz takowe, kontaktuj się z Wesołym :P

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z mojego linka jest do spożywki na bank. Średnica jest dopasowana do standardowego węza piwnego 3/8", a ten z twojego linka nie wiem czy średnica węża będzie odpowiednia do średnicy trójnika (raczej nie).

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.