Jump to content

Spotkania Piwowarów Domowych Tustela (Śląsk Cieszyński)

dori

Recommended Posts

Termin: 4 października, od 17:30.

Miejsce: Restauracja Ogrodowa, ul. Towarowa 5, Cieszyn

Koszt: 20zł + 1 Brackie ;). Zapewniona zimna płyta i osobna salka.

Ekwipunek: Własne piwo do degustacji

Potwierdzenie obecności do 01.10.2013 na adres mailowy: dori@piwo.org

Zapraszamy piwowarów z okolic Cieszyna na spotkanie!

To tak w skrócie :)

Generalnie chcemy zintegrować środowisko piwowarskie Śląska Cieszyńskiego. Serdecznie zapraszamy osoby początkujące, nawet takie które nikogo nie znają, a chcą porozmawiać o piwie :) Wiem, że często osoby takie boją się pojawiać na spotkaniach, zupełnie bezzasadnie. Jeśli macie własne piwo to je przynieście, jeśli nie, to nie szkodzi :)

Wpisowe płatne przy wejściu. Pozwoli nam ono pokryć koszty rezerwacji, a zostanie nam zwrócone w postaci przekąsek :)

Miejmy nadzieje, że spotkania będą odbywać się cyklicznie i że uda się zorganizować jakieś pokazy, warsztaty, spotkania tematyczne, degustacje...

Kurcze! tak strasznie chętnie bym się przeszedł, tym bardziej po tym specjalnym akapicie o początkujących, ale dokładnie tego dnia o 18.00 mam wieczorek zapoznawczy ze szkoły młodego, który w dodatku organizuję.... mam nadzieję, że się uda następnym razem.

Podbijam, bo warto!!! :)))

A z Ziemi Cieszyńskiej kto pochodzi,

powstań, powstań, powstań!

Na spotkanie to, niech przychodzi,

chodź nań, chodź nań, chodź nań!!!

:beer:

Podbijam, bo warto!!! :)))

A z Ziemi Cieszyńskiej kto pochodzi,

powstań, powstań, powstań!

Na spotkanie to, niech przychodzi,

chodź nań, chodź nań, chodź nań!!!

:beer:

@mico , co ty dobrego pijesz, że do rymu piszesz? ;)

Miło było się spotkać i pogadać!

Dzięki za spotkanie!

Oczywiście zapomniałam podziękować pablo za flaszki piwa "pokazowego". Dzięki !! :):beer: :beer:

Pablo, pokazowe IIPA zdegustowane jeszcze wczoraj wieczorem. Jak dla mnie super piana, aromat i smak. Wielkie dzięki za piwo i wszystkim za ciepłe przyjęcie.

Mimo sporej odległości do pokonania miło było się spotkać, pogadać i popróbować piwnych dokonań innych. Dzięki jeszcze raz za super spotkanie!

@coelian - więc to ty jesteś odpowiedzialny za to Brackie Mastne na CraigTube! (i australian Lagera oczywiście) :))) Kolejna zagadka życia rozwiązana! :)

Ps. @Pablo - dzięki za IIPĘ - świetna! Fantastyczna piana, niesamowity aromat amerykańców i szczerze powiedziawszy byłem zaskoczony, że przy tak wysokiej goryczce to piwo jest aż tak bardzo pijalne. Moja żona była w ciężkim szoku, że tak może pachnieć (i smakować) piwo. :)

Żałuję, że z większością z Was się rozminąłem, ale mam nadzieję, że jeszcze nadrobię w przyszłości. :)

Serdecznie zapraszamy na pokaz warzenia piwa do Etno-Chata "Topolej" w Goleszowie w sobotę 19.10.2013, startujemy o godzinie 9.00. Warzenie potrwa kilka dobrych godzin, więc będzie okazja nie tylko zobaczyć na własne oczy jak warzy się piwo ale także pogadać o piwie, podegustować, zasięgnąć porad piwowarskich, a przede wszystkim miło spędzić czas :) Do zobaczenia!!!

post-10-0-99287100-1381435145_thumb.jpg

Zapowiada się fajne spotkanie w ciekawym miejscu. Jeśli wszystko pójdzie według planu to uwarzymy dwa piwa - Hefe-Weizen i Irish Red Ale. Zapraszam :)