Jump to content

pablo

Members
 • Posts

  537
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by pablo

 1. pablo

  pablo

 2. Teoretycznie wystarczy jeśli ustawisz najniższą możliwą temperaturę. Jeśli faktycznie to jest -3°C to to lodówka "będzie chciała" non-stop chłodzić więc to STC-1000 będzie sterowało wtedy temperaturą. Ważne by ustawić w sterowniku minimalny czas załączenia sprężarki, bo w oryginalnym termostacie jego histereza i bezwładność to gwarantują.
 3. W starsan właśnie chodzi o to żeby było dużo piany. To jest cała idea tego ustrojstwa. Na filmikach "instruktażowych" na YT niektórzy polecają nawet wylaśnie starsan i zostawić pianę na dnie pojemnika a piwo wlewać pod tą pianę. Ma to dawać barierę ochronną dla piwa w czasie wlewania.
 4. Mam chłodnicę z rurki KO 8mm okrągłą. Chciałbym ją nieco rozwinąć i na stałe zamontować w garze warzelnym, tak, żebym po zakończonym gotowaniu tylko podpiął szybkozłączki i mógł zacząć chłodzić. Dodatkowo wtedy będę mógł włożyć do gara mieszadło co przyśpieszy chłodzenie. Chcę wywiercić dziury w garnku tak, żebym mógł przykryć gar pokrywką. Macie jakiś patent na uszczelnienie połączenia kadź-rurka 8mm oraz na założenie szybkozłączki na rurkę 8 mm (to gdzieś widziałem, ale nie mogę namierzyć)? Będę wdzięczny za wszelkie pomysły.
 5. Sam tej techniki nie stosuję, ale ten temat jest bardzo popularny w USA. Choć tam idą dalej, nawet w sklepach sprzedają już zestawy dla warek 3,7l (1 galon). Pod hasłem "Small Batch Brewing" można znaleźć sporo na ten temat.
 6. pablo

  Strona PSPD

  Sam formularz mniej obciążył serwer niż pobranie PDFa. Niestety automat nie zadziałał i nie otrzymaliśmy informacji o zbliżaniu się do limitu transferu. Niedługo strona powinna wrócić.
 7. pablo

  Strona PSPD

  Niestety występują chwilowe problemy z dostępem do strony PSPD. Formularz zgłoszeniowy do XII KPD Birofilia 2014 dostępny TUTAJ
 8. Niestety występuje problem z dostępem do strony PSPD. Formularza zgłoszeniowy dostępny też bezpośrednio TUTAJ
 9. Niestety występuje problem z dostępem do strony PSPD. Formularza zgłoszenioweg dostępny też bezpośrednio TUTAJ
 10. Wyimki najnowszego numeru PIWOWARA (13) właśnie pojawiły się na stronie PSPD Szczególnie polecamy udostępniony w całości artykuł Piotra Wypycha (coder) "Bez dekantacji". Poza tym tradycyjne już: kilka słów reaktora naczelnego, Andrzej Sadownika, prezesa PSPD, Krzysztofa Lechowskiego i 1000IBU Tomasza Kopyry. Co więcej w wersji drukowanej? Spójrzcie na spis treści Zapraszamy do lektury!
 11. Kolejne spotkanie już jutro! Tym razem tematem wieczoru będzie STOUT! Szczegóły tutaj i tutaj Zapraszamy od 19!
 12. W rzeczy samej. Spotkanie było przednie i należało do tych cięższych Kolejne spotkanie, tradycyjnie w piątek 14 marca, choć może potrwać do 15
 13. Zapraszamy na kolejne spotkanie w Cieszynie! Tym razem 24 stycznia o godzinie 18 w Klubokawiarni Presso. Więcej szczegółów tutaj lub tutaj Do zobaczenia! edit: NoFB link
 14. Wcale bym tak nie trywializował doboru pompki. Mam kamień z nierdzewki 2um i filtr strzykawkowy. Próbowałem to zasilić z jakiejś taniej pomki i nie jestem pewien ile powietrza tam idzie. Bąble się nie pojawiają. nebularyzatora - dużo za duża wydajność. Ogromne bąble. Dławienie bezskuteczne bo wąż wyrywa Najlepiej byłoby dobrać pompę tak, żeby miała lekki naddatek wydajności, który łatwo by można przydławiać do momentu aż przestaną pojawiać się widoczne bąble. Mamy pewność, że pompujemy optymalną ilość powietrza, która rozpuszcza się w brzeczce. Macie może jakieś sprawdzone modele?
 15. Potrzebuję sterownik jak ten, STC-1000. Tzn ma grzać lub chłodzić wg potrzeby. Wyjście na grzałkę i na sprężarkę lodówki Czy są na rynku jakieś inne łatwo dostępne sterowniki tego typu? Potrzebuję szybko coś kupić i nie wiem w czym wybierać, proszę o jakieś wskazówki.
 16. Zapraszamy w najbliższy piątek na godzinę 17.00 do Cieszyńskiego Browaru Mieszczańskigo na spotkanie połączone z pokazem warzenia. Do zobaczenia!
 17. Wysłannik do "Piwa regionalne" po zestawy 3+szklanka uzyskał odpowiedź że ta promocja z shakerem obowiązywała tylko wczoraj. Czy ktoś spotkał się z takim "zjawiskiem" ?
 18. Wyimki z najnowszego numeru PIWOWARA - Jesień 2013 (12) dostępne na stronie PSPD. W najnowszym numerze:
 19. Mawiają, że wiara czy ni cuda Poszerzenie dostępności to, co prawda dość niespodziewany ale, bardzo dobry ruch! Dzięki za informacje i ... witamy na forum
 20. Oj tak! Wycieczka była bardzo udana. Punkty programu przygotowane przez Pedro były równie ciekawe co zaskakujące. Kilka faktów historycznych tylko dodało walorów edukacyjnych wycieczce. I tu należą się duże podziękowania dla Pedro za zaplanowanie, zorganizowanie i poprowadzenie wycieczki a panu Staszkowi za "powożenie" z gracją gazeli Dzięki wszystkim za dobrą atmosferę!
 21. Mam pompę zmywarki, której wyprowadzenia mają średnicę 34,5 i 31mm. Proszę o poradę jak podłączyć do tego jakieś kroćce (najchętniej 3/4 cala). Różne rzeczy przypasowywałem i na razie nic nie wymyśliłem
 22. Sądząc po aromatach przy chlodzeniu, wyjdzie apetyczne piwo. Barwa też nieco zaskakująca To był nciekawy pokaz, zakończony pyszną przekąską (dzięki mico!) Gabi, dzięki za wspólne warzenie.
 23. Również się zjawię i jak widzę, spotkamy na pokazie sporo nowych twarzy Do zobaczenia jutro w Dębowcu!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.