Jump to content

pablo

Members
 • Posts

  537
 • Joined

 • Last visited

About pablo

 • Birthday October 7

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Tustela
 • Rok założenia
  2010
 • Liczba warek
  29
 • Miasto
  Cieszyn

Kontakt

 • Imię
  Paweł
 • Strona www
  http://piwowarzytustela.pl

Recent Profile Visitors

7896 profile views

pablo's Achievements

 1. pablo

  pablo

 2. Teoretycznie wystarczy jeśli ustawisz najniższą możliwą temperaturę. Jeśli faktycznie to jest -3°C to to lodówka "będzie chciała" non-stop chłodzić więc to STC-1000 będzie sterowało wtedy temperaturą. Ważne by ustawić w sterowniku minimalny czas załączenia sprężarki, bo w oryginalnym termostacie jego histereza i bezwładność to gwarantują.
 3. W starsan właśnie chodzi o to żeby było dużo piany. To jest cała idea tego ustrojstwa. Na filmikach "instruktażowych" na YT niektórzy polecają nawet wylaśnie starsan i zostawić pianę na dnie pojemnika a piwo wlewać pod tą pianę. Ma to dawać barierę ochronną dla piwa w czasie wlewania.
 4. Mam chłodnicę z rurki KO 8mm okrągłą. Chciałbym ją nieco rozwinąć i na stałe zamontować w garze warzelnym, tak, żebym po zakończonym gotowaniu tylko podpiął szybkozłączki i mógł zacząć chłodzić. Dodatkowo wtedy będę mógł włożyć do gara mieszadło co przyśpieszy chłodzenie. Chcę wywiercić dziury w garnku tak, żebym mógł przykryć gar pokrywką. Macie jakiś patent na uszczelnienie połączenia kadź-rurka 8mm oraz na założenie szybkozłączki na rurkę 8 mm (to gdzieś widziałem, ale nie mogę namierzyć)? Będę wdzięczny za wszelkie pomysły.
 5. Sam tej techniki nie stosuję, ale ten temat jest bardzo popularny w USA. Choć tam idą dalej, nawet w sklepach sprzedają już zestawy dla warek 3,7l (1 galon). Pod hasłem "Small Batch Brewing" można znaleźć sporo na ten temat.
 6. pablo

  Strona PSPD

  Sam formularz mniej obciążył serwer niż pobranie PDFa. Niestety automat nie zadziałał i nie otrzymaliśmy informacji o zbliżaniu się do limitu transferu. Niedługo strona powinna wrócić.
 7. pablo

  Strona PSPD

  Niestety występują chwilowe problemy z dostępem do strony PSPD. Formularz zgłoszeniowy do XII KPD Birofilia 2014 dostępny TUTAJ
 8. Niestety występuje problem z dostępem do strony PSPD. Formularza zgłoszeniowy dostępny też bezpośrednio TUTAJ
 9. Niestety występuje problem z dostępem do strony PSPD. Formularza zgłoszenioweg dostępny też bezpośrednio TUTAJ
 10. Wyimki najnowszego numeru PIWOWARA (13) właśnie pojawiły się na stronie PSPD Szczególnie polecamy udostępniony w całości artykuł Piotra Wypycha (coder) "Bez dekantacji". Poza tym tradycyjne już: kilka słów reaktora naczelnego, Andrzej Sadownika, prezesa PSPD, Krzysztofa Lechowskiego i 1000IBU Tomasza Kopyry. Co więcej w wersji drukowanej? Spójrzcie na spis treści Zapraszamy do lektury!
 11. Kolejne spotkanie już jutro! Tym razem tematem wieczoru będzie STOUT! Szczegóły tutaj i tutaj Zapraszamy od 19!
 12. W rzeczy samej. Spotkanie było przednie i należało do tych cięższych Kolejne spotkanie, tradycyjnie w piątek 14 marca, choć może potrwać do 15
 13. Zapraszamy na kolejne spotkanie w Cieszynie! Tym razem 24 stycznia o godzinie 18 w Klubokawiarni Presso. Więcej szczegółów tutaj lub tutaj Do zobaczenia! edit: NoFB link
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.