Skocz do zawartości

Izolacja w piwowarstwie


br.an.tr

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba mi izolacji do:

-keg 50l który służy do zacierania i gotowania (grzeje elektrycznie, grzałki w środku)

-szafę w której mieszczą się dwa fermentatory. W środku grubość izolacji nie może przekraczać 1cm. Posłuży ona w lato do fermentacji piw górnej fermentacji i przechowywania piwa.

 

Poszukując znalazłem:

-karimatę alu 1cm http://allegro.pl/ka...3837427834.html

-AluFox - mata termoizolacyjna aluminium+pianka+aluminium grubość 0,5cm http://allegro.pl/al...3845624726.html

 

Czy centymetr Karimat i podwójna warstwa AluFox wytrzyma godzinne gotowanie i dobrze posłuży do szafki ?

 

To musi być jakaś ściema że 0,5 AluFox może zastąpić 10cm styropianu i 7cm wełny ?

Edytowane przez br.an.tr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do szafki... szkoda że nie masz więcej miejsca, można by było typowy stryrodur+mata grzejnikowa dać, ale najcieńszy ma chyba 20mm grubości, z drugiej strony to te podkłady http://www.arbiton.com/strony/1/i/230.php są wykonane z tzw styroduru, może by złączyć te podkłady z matą grzejnikową? Ten wynalazek alufox to jakoś mnie nie przekonuje, może do zastosowania właśnie jako ekran się nadaje, ale nie sądzę żeby materiał składający się w większości z dobrego przewodnika cieplnego będzie dobrym izolatorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A karimata słabo trzyma temperaturę ? Gorzej nisz styropian. Przecież w karimacie są pęcherzyki powietrza które dobrze izolują (podobnie jak w piance ociepleniowej). To ile centymetrów styropianu trzeba osiągnąć podobno izolacje do karimaty 1cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem karimata gorzej izoluje niż styropian, tyle tylko że przy 1cm różnice nie będą jakoś powalające, czy to będzie karimata czy mata zagrzejnikowa to zawsze będzie lepiej niż nic. Nie jestem tylko pewien czy ekran alu powinien być od strony gara czy otoczenia, jeśli by dawać od strony gara to chyba karimata jest bardziej elastyczna i będzie można ją wygiąć ekranem do wewnątrz, w macie zagrzejnikowej może się połamać warstwa styro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Zorbie tak keg zlizuje podwójnie jedno warstwo aluminium do kega drugą na zewnątrz. A szafę od środka zaizoluje karimato. Zamocuje ją aluminium w stronę stojących w środku fermentatorów.

Jak słabo będzie trzymać temperaturę w szewce to na zewnątrz przymocuje styropian 5-10 cm.

Edytowane przez br.an.tr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.