Skocz do zawartości

Przedatowany coopers


forman1022

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na zakupach w carefourze zobaczyłem puchę po promocyjnej cenie coś koło 35zł.

Postanowiłem zakupić na próbę. Przychodzę do domu i już wiem czemu była promocja 45%.

Data do spożycia 08/12/2013.

Mam teraz pytanie do bardziej doświadczonych kolegów - czy ma sens robienie piwa z tego brewkita, czy już jest pewne, że będzie do d...y

Dzięki za opinie.

 

pozdrawiam,

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu mieszaj puchę do fermentacji.

IMO z puchą jak miodem data ważności jest bo musi, a zawartość nie ma się jak popsuć.

Inną sprawą są drożdże, ale już nieraz niejednemu przeterminowane wystartowały.

Powodzenia i jeśli możesz to zamiast cukru/glukozy dodaj ekstraktu bo to niebo a ziemia.

 

EDIT

 

Gąska szybszy byłeś ;)

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzięki za opinie :)

Przytargam tylko urządzenia i zaczynam zabawę.

Heh, to teraz tylko polować na przedatowane puchy po supermarketach bo przecena o 45% wygląda dość atrakcyjnie ;)

Ciekawe co dzieje się z piwami "przeterminowanymi" z markietów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie robiłem w bardzo dużym markecie, ale jednak w dość sporych DC i tak jak to wyglądało w naszym przypadku, to:

1. Jak było mało piwa które dość dobrze schodziło i miało krótką datę, zostawiało się na pułkach i zwykle schodziło całe

2. Było piwa dość sporo przy końcu terminu, lub piwo które nie schodziło, to promocja 2 w 1 i/lub ew. zamiana z innymi sklepami z dużą rotacją (to działało w obie strony - nam też czasami piwa blisko terminu ważności podrzucali - głównie czarne Foxy hehe)

3. Jeżeli jednak piwo się przeterminowało to szło zwykle na wymianę lub w kanał (zależnie od tego jak się szło dogadać z dystrybutorem)

4. Jeżeli było to jakieś lepsze piwo (Guinness czy jakiś Porter - innych "cudów" niestety nie było) to osobiście kupowałem zbytki po terminie, praktycznie bez marży (tyle żeby sklep nie miał strat i obie strony były zadowolone :okey: )

 

Polecam zapytać nieraz w jakichś (?osiedlowych) sklepach i zadeklarować np. że skupimy portery jak będą po dacie po niższej cenie. W ten sposób możemy kupić nieraz sporo taniej kilka/kilkanaście butelek np. porteru i leżakować lub wypić :D

Edytowane przez Tezi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.