Skocz do zawartości

Piwowarów nocne rozmowy


dori

Rekomendowane odpowiedzi

DZIADEK ja jestem trochę młodszy i również na etapie takim, że robię tylko to co sprawia mi przyjemność.

Wracając do swojej działalności - to jak już było trzeba inwestować i pilnie bardzo pilnie wszystkiego pilnować. Ale jak pisałem wcześniej potrzebne jest również dużo szczęścia aby osiągnąć sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACEK bo pracujesz w terenie. Ja jak pracowałem na budowach to też miałem nienormowany czas pracy - robiłem co chciałem i kiedy chciałem. Ale bywało tak, że nikt mnie nie poganiał i siedziałem po 12-14 godzin.

A dzień biurowy w piątek również nie mogłem wysiedzieć przy biurku. Całe szczęście, że mieliśmy w śasiedztwie 2 knajpy i można było wyskoczyć na piwo. Co w dzisiejszych czasach jest nie do pomyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, że mieliśmy w śasiedztwie 2 knajpy i można było wyskoczyć na piwo. Co w dzisiejszych czasach jest nie do pomyślenia.

Noo, praca w terenie jest fajna, ale tylko latem. :smilies:

 

W Bambergu gdy poszliśmy do Faesli na śniadanie :smilies: hehe o 12.00 to widzieliśmy, że przychodzili budowlańcy na jedno.

 

Zresztą naszym gdy jest upalne lato i mają jakąś ciężką robotę to na koniec kumpel potrafi kupić im zgrzewkę piwa. Ale to się rzadko zdarza. :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę przyszedł na świat nowy piwowar w mojej rodzinie, tzn. ponownie zostałem tatusiem. I teraz się zastanawiam jakie piwo uwarzyć na tą okazję. Chcę uwarzyć coś mocnego, co zabutelkuję i będę otwierał na jego 1,2,3,... urodziny. Tylko co uwarzyć? Porter Bałtycki, Belgian Strong, Barley Wine, jakiś potrójny ?Imperial IPA? albo Imperial Stout?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę przyszedł na świat nowy piwowar w mojej rodzinie, tzn. ponownie zostałem tatusiem. I teraz się zastanawiam jakie piwo uwarzyć na tą okazję. Chcę uwarzyć coś mocnego, co zabutelkuję i będę otwierał na jego 1,2,3,... urodziny. Tylko co uwarzyć? Porter Bałtycki, Belgian Strong, Barley Wine, jakiś potrójny ?Imperial IPA? albo Imperial Stout?

Ja nawarzyłem porteru bałtyckiego, już niedługo otworzę pierwszą buteleczkę. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :beer:

 

W środę przyszedł na świat nowy piwowar w mojej rodzinie, tzn. ponownie zostałem tatusiem.

Gratki Scooby :beer:

Ja bym warzył Imperial Stout :P chyba będziesz musiał zrobić ankietę :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje jak będzie miał na imię?

Jak sie urodziły moje pociechy to kupiłem wino Tokaj ASU z tego rocznika? Mam zamiar je wypić wspólnie z nimi (dziećmi) w ich wieczory kawalerskie. Niestety piwa jeszcze wtedy nie warzyłem.

Ja też bym Ci radzę portera bałtyckiego lub nastaw dwie Warki i co rok otworzysz nie jedno a dwa piwka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za życzenia. Synek ma na imię Matthew i warkę urodzinową uwarzyłem dzisiaj. Jest on moim trzecim małym piwowarem, dwa starsze mają 19 i 3 lata.

 

Warka urodzinowa to co prawda nie Porter Bałtycki, ale Imperial Porter (wiem, że nie ma jeszcze tej kategorii w BJCP, chyba będą musieli dodać po moim wyczynie :) ). Gęstość mi wyszła 1.090, czyli 22 Plato, 75 IBUs, użyłem na to 24 lbs słodów, czyli prawie 11 kg. Użyłem na to chmieli Centennial, Willamette i Cascade. Wlałem to na gęstwę z US-05 po innym piwie, które przeniosłem do kega. Po 15 min rurka fermentacyjna już pyka jak szalona :/ . Na wszelki wypadek mam 2 inne piwa w fermentacji burzliwej z US-05. Gdy te drożdże się objedzą i przestaną pracować, to po tygodniu przeleje piwo na następna gęstwę z młodszymi, bardziej żarłocznymi drożdżami. Mam nadzieję że 3 gęstwy mi wystarczą, nawet na takie ?duże? piwko ;D

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za życzenia. Synek ma na imię Matthew i warkę urodzinową uwarzyłem dzisiaj. Jest on moim trzecim małym piwowarem, dwa starsze mają 19 i 3 lata.

Gratulacje, bo w sumie jakoś nie złożyłem, od razu.

Warka urodzinowa to co prawda nie Porter Bałtycki, ale Imperial Porter (wiem, że nie ma jeszcze tej kategorii w BJCP, chyba będą musieli dodać po moim wyczynie :) ).

A co sprawia, że nie można go nazwać Russian Imperial Stoutem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie można by to nazwać ?Imperial Stout? i chyba jeżeli bym to wystawiał na konkurencjach piwowarskich, to w tej kategorii. Tyle że wg. mnie Stout ma więcej słodów palonych (roasted) a Porter ma więcej słodów czekoladowych, przez co inny smak. W zasadzie z receptury jest to po prostu podwójny Robust Porter, tylko że chmielony jak IPA :smilies: Wzorowałem się na niektórych przykładach mikro-browarów, np: http://www.flyingdogales.com/Beer-Specialty-Gonzo.aspx

 

Może zacznę osobny temat o tym piwku.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po pierwszej ?degustacji? bittera, piwo posmakowało mi strasznie, chyba za sprawą solidnego chmelenia chmielem cascade i chalenger.

Ps.

dołączam się of course do gratulacji dla scooby_brew

 

całe szczęśce że jutro wolne...

Edytowane przez skybert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmielowa samoobrona

 

(02-04-2010)

We wtorek, 30 marca 2010 r., stu kilkudziesięciu rolników manifestowało w stolicy przeciwko polityce wielkich koncernów piwowarskich oraz rządu.

Do niedawna Polska była potęgą w produkcji aromatycznych szyszek stosowanych przy wytwarzaniu piwa, jednak obecnie międzynarodowe korporacje piwne, które zdominowały nasz rynek, nie chcą ich skupować od krajowych plantatorów za uczciwe ceny ? oferują im po 1 zł za kg chmielu. Niemieccy rolnicy specjalizujący się w uprawie tej rośliny otrzymują po 10 euro/kg, a sektor jest wspierany przez państwo, czego tak brakuje u nas. Widocznie komuś zależy, aby zniszczyć polską produkcję chmielu ? przekonuje NSZZ Rolników Indywidualnych ?Solidarność?, organizator protestu.

 

Listy w obronie rolników uprawiających chmiel zostały złożone na ręce przedstawicieli jednego z koncernów oraz w Ministerstwie Rolnictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie polityka Unii, która dokładnie wie, że Polska ma niezły potencjał, ale dla nich i tak mamy stać się głównie odbiorbą

Żadna tam polityka UE, tylko pazerność polskich rolników i ich oderwanie od rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.