Skocz do zawartości

Piwowarów nocne rozmowy


dori

Rekomendowane odpowiedzi

Na egzaminie był gosć, który pracuje w firmie Mahle, która produkuje tuleje do samochodów i opowiadał jak przyjmował absowlentów technikum elektrycznego do pracy.

pierwsze pytanie: brak odpowiedzi

drugie: brak odpowiedzi

trzecie: odejmijcie na kartce dwie liczby w słupku od siebie.

odpowiedz: za trudne, nie umiemy.

czwarte: wymyślcie sobie pytanie i odpowiedzcie

po 5 min. nikt nie wydusil z siebie słowa

 

Reforma szkolnictwa to bardzo dobra rzecz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że wrócę po godzinie, dwóch. Wszystko się przeciągneło do 15.30. Na pięc lat spokój: upr. do 20kV oraz Dozór.

 

Także nici dziś z warzenia. Ale może coś zabutelkuje.

To lepiej zdawać w Urzędzie Górniczym. Zdawałem raz i mam na całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem' date=' że wrócę po godzinie, dwóch. Wszystko się przeciągneło do 15.30. Na pięc lat spokój: upr. do 20kV oraz Dozór.

 

Także nici dziś z warzenia. Ale może coś zabutelkuje.[/quote']

To lepiej zdawać w Urzędzie Górniczym. Zdawałem raz i mam na całe życie.

Kopalnie to inny system zasilania. :lol: Tylko w kopalniach.

Całkiem inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpiękniejsze są i tak kursy pierwszej pomocy dla strażaków i nauczycieli. :lol:

 

Tak poza tym, jeśli można spytać, czym się zajmujesz z takimi uprawnieniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo łał :D wydaje się to być ciekawą pracą, ale i strasznie czasochłonną.

No raczej tak. Rząd polski nie ułatwia. Urzednicy samorządowi utrudniają. Ale to taka specyfika Polski.

 

Nie wszędzie oczywiście.

 

PS własnie zablokowali mi dostęp do strony forum lokalnej gazety gdzie była dyskusja na temat kandydatów na burmistrza, którzy kandydują za tydzień. Nie wiem dlaczego, chyba zbyt proste pytania zadawałem na temat kandydatki popieranej przez PO. :lol:

Edytowane przez jacer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój pierwszy egzamin zdawałem świeżo po praktyce i wtedy były takie zasady, że pierwsze uprawnienia dostawało się od 1KV. Jako że byłem dość kumaty mój szef przepchnął że mogłem zdawać od razu na 6KV. Obryłem się jako młody i zestresowany, a na egzaminie pan z komisji zadał mi trzy pytania i gdy byłem w połowie odpowiedzi na pierwsze nie dał mi dokończyć i na resztę sam sobie odpowiedział :D . Teraz po latach jak chodzę na egzaminy to zawsze przed jest wykład prowadzony przez pana zazwyczaj z polibudy w temacie np. "Rozkład prądów uziomu półkulistego" podpierając się wzorami z całkami i różniczkami, co dla każdego normalnego elektryka jest abstrakcją. Wystarczy popatrzeć na miny kolesi na takim wykładzie a wszystko staje się jasne. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2008 roku zdawałem po 9 latach poza zawodem elektryka i poszło malinowo. Wykłady coś w stylu wspomnianym przez Jejskiego. Cała sala kolesi słucha wykładu pana z polibudy nic nie kumają a ja na czele. Na egzaminie zjawił się autor książki, którą "wypadało" kupić i wziąć na egzamin na wszelki wypadek gdyby człowiek do niego trafił to zdany egzamin na 100%. Na szczęście odbyła się zrzutka, zakupiliśmy wodę ognistą i zdali wszyscy. Trochę to śmierdzi łąpówą, ale dla mnie człowieka od 9 nie związanego z branżą to było zbawienie. Papier mam. Jak syn, którego właśnie wychowuję wyskoczy do przedszkola papier w poszukiwaniu pracy mam nadzieje będzie pomocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam Wasze wypowiedzi o uprawnieniach to przychodzą mi na myśl idiotyzmy z uprawnieniami na maszyny budowlane. Można sobie zrobić uprawnienia na koparkę, do tego na ładowarkę, ale żeby pracować na koparko-ładowarce trzeba zrobić osobne. Oczywiście na koparko-ładowarkę... Dla mnie wygląda to tak, jakbym miał uprawnienia do prowadzenia ciężarówki i przyczepy, ale by prowadzić zespół obu musiałbym zrobić osobne kwity... Ech...

 

A poza tym oglądam dokument o Johnie Coltrain'ie na TVP Kultura. Sax... I pomyśleć, że nie miałem czasu by grać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pochwalę się jakie kursy ukończyłem do tej pory.

 

0.Kurs Prawo Jazdy (A,B,C) 1980 r. :smilies:

1.Kurs Spawacza 1981 r.

2.Kurs Obsługi i Ekspoatacji akumulatorów kwasowych i zasadowych 1982r.

3.Kurs Obsługi Polowej Stacji Ładowania Akumulatorów 1985r.(wojsko)

4.Kurs Obsługi Agregatów Prądotwórczych i Uprawnienia Elektryczne do 1KW 1985r.(wojsko)wygasł po 5 latach

5.Kurs Pedagogiczny i Uprawnienia do Nauki Prawa Jazdy 1986r

6.Kurs i uprawnienia do Spawania po Ziemią (w warunkach stałego zagrożenia wybuchem) 1988r.

7.Certyfikat i Uprawnienia do prowadzenia Agendy Ubezbieczeniowej 1995r. Wygasł po 10 latach

8.Kurs Minimum Sanitarnego 1998r.

9.Kurs obsługi Kas Fiskalnych 1999r.

10.Program Szkolenia Aktywnej Sprzedaży w branży FMCG 2000r.

11.Promotor Projektu w zakrasie wdrażania Terminali Sprzedażowych i Kart Płatniczych 2006.

 

Kto da wiecej :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

O tym że sytuacja plantatorów chmielu dobra nie jest, słyszał pewnie każdy. Dziś dopiero przypadkiem przeczytałem, że i Chmiel Polski S.A również przeżywa kryzys. Wedle informacji z http://www.portalspozywczy.pl/zboza-oleiste/wiadomosci/spolka-polski-chmiel-upada-rolnicy-rozwazaja-zaprzestanie-produkcji,27087.html wnieśli do Sądu wniosek o upadłość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć :)

Siedzę sobie i czekam aż brzeczka mi się zagotuje. Właściwi to się zagotowała. Sypnąłem chmielu, zrobiłem notatki i siadłem do kompa z powrotem. A o 7 rano pobudka ;) i nikt mi niestety nie przyniesie kawy do łóżka :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

No tu urobiłeś się. Ja dziś jak wrócę z II zmiany idę spać zaraz bo jutro cały dzień spędzam na działce i musze być choć trochę wypoczęty. A spałem raptem 2,5 h.

Będę sadził cebulę dymkę, wysiewał rzodkiewkę, no i robił porządki po zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja dziś jak wrócę z II zmiany idę spać zaraz bo jutro cały dzień spędzam na działce i musze być choć trochę wypoczęty. A spałem raptem 2,5 h.

ja wróciłem z I , II i III zmiany i spałem 2 x po 4 godz :D

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.