Skocz do zawartości

Piwowarów nocne rozmowy


dori

Rekomendowane odpowiedzi

chciałem kupić sobie butlę 11kg i myślałem że to nie będzie problem - pojadę na stację zapłacę kaucje i będę miał butlę. Na 4 stacjach popatrzyli się jak na głupka jak powiedziałem że nie mam butli... zaraz zadzwonię jeszcze w jedno miejsce ale może się skończyć na tym ze nie będzie warzenia dzisiaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem kupić sobie butlę 11kg i myślałem że to nie będzie problem - pojadę na stację zapłacę kaucje i będę miał butlę. Na 4 stacjach popatrzyli się jak na głupka jak powiedziałem że nie mam butli... zaraz zadzwonię jeszcze w jedno miejsce ale może się skończyć na tym ze nie będzie warzenia dzisiaj :)

Najtaniej butle idzie kupić w Castoramie (jak się ją ma w pobliżu), Praktiker ,Obi, Leroy Merlin .

U mnie na stacjach i i tam gdzie jest wymiana butli nie ma problemu z kaucją za butlę (100 zł).

 

Pierwszą butlę nabyłem na stacji BP (nie było najmniejszego problemu)

Edytowane przez Z_bychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą butlę nabyłem na stacji BP (nie było najmniejszego problemu)

a na mnie popatrzyli jak na idiotę i powiedzieli że nigdy butli nie sprzedawali. Ale zadzwoniłem i mi przywiozą butlę z firmy co się zajmuje dostawą do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociołek warzelny gastronomiczny 150l, myślę ze 120-130 spokojnie da się ugotować.

Grzanie elektryczne - płaszcz parowy.

Wg producenta 150l o 1°C podnosi w 45sekund wiec powinien dać radę.

Niebawem go przetestuje

 

Kilka fotek wrzuciłem do galerii:

http://www.piwo.org/galeria/thumbnails.php?album=198

 

Niestety fotki słabej jakości, z aukcji. Dzisiaj kolega odbierał sprzęt i zrobił kila szczegółowych.

Edytowane przez Wesoly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że mocą spokojnie można regulować. Będzie jedynie trzeba opanować laga wytwornicy parowej.

Zagwozdką będzie jeszcze montaż mieszadła od spodu, muszę osobiście obejrzeć, wtedy będę coś więcej wiedział. Ostatecznie mieszadło będzie od góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że mocą spokojnie można regulować. Będzie jedynie trzeba opanować laga wytwornicy parowej.

Zagwozdką będzie jeszcze montaż mieszadła od spodu, muszę osobiście obejrzeć, wtedy będę coś więcej wiedział. Ostatecznie mieszadło będzie od góry :)

Od spodu przy płaszczu wodnym możesz mieć problem z uszczelnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie standard 3 - fazowe, w sumie 18kW, ale moc podawane dla 380V, pewnie dla 400V będzie około 1kW więcej.

Z przejściem przez podwójne dno nie będzie problemu. Rurka, uszczelniacze pod oś mieszadła i gotowe. Oby tylko w osi kotła nie było jakiejś armatury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ktoś pozbawił mnie ciężaru gara do zacierania. Ukradziono mi go, po tym jak ostatni raz warząc zostawiłem na ogrodzie przy altanie. Fakt, że zmusi mnie to do szybszego uruchomienia nowej konstrukcji, ale szkoda mi go, trochę z nim przeżyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei miałem w czwartek włamanie do piwnicy. Na szczęście byli to chyba miłośnicy koncerniaków bo z pobieżnego rzucenia okiem wynika, że nie zginęła nawet jedna butelka. Miałem je popakowane w kartony po sprzęcie elektronicznym i ci durnie chyba myśleli, że w środku czeka na nich sprzęt gotowy do wyniesienia :). Część kartonów była rozerwana i to chyba jedyne straty (+ 30zl za kłódkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jak zaczynałem warzyć, w czerwcu 2010 mieliśmy włamanie do wszystkich piwnic w bloku. Sąsiadowi ukradli "3 butelki piwa Tyskie" (straty wycenił na 50zł, razem z urwaną kłódką), nam jakąś wkrętarkę. Jak ja się wtedy cieszyłem, że moje stoi sobie w naszej wiejskiej posiadłości. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień przed warzeniem pierwszej warki miałem włamanie do piwnicy - zginął garnek 30l, stojak do wiertarki, trochę drobnego złomu (jakieś rurki, ścinki blachy itp) i wszystkie słoiki ogórków kiszonych :) Co to była za jazda, żeby wykombinować jakieś naczynie zastępcze do warzenia (oczywiście zapał i poziom emocji był już taki, że nie mogłem z takiego byle powodu odłożyć pierwszej warki na potem! :)). Bardzo podobny garnek (28l) udało się mi wygrzebać na złomowisku za 4zł, więc najbardziej żal mi straty stojaka - byłby już dziś piękną kapslownicą stołową. No i ogórków szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.