Skocz do zawartości

Piwowarów nocne rozmowy


dori

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmmm..takie piwniczki...cóż trzeba w końcu urlop na żądanie wykorzystać....ktoś się pisze na akcję "Najazd Ślązaków na Otwock"? :D

Pan Wiktor czyli ostatni zajazd na Mazowszu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zaświadczam, że piwnice Wiktora

 

a) Są pełne piwa,

b) Można się w nich zgubic,

c) Są ciekawostką architektoniczną,

 

Najprawdopodobniej bractwo ze Śląska powinno się tam dobrze czuc. Dla pozostałych polecam GPS i latarki :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko zaadoptować zamknięte chodniki kopalń jako piwniczki...wtedy śląskich piwowarów nikt w tym kraju by nie pokonał :D Zarówno pod względem głębokości jak i wind :D

Edytowane przez Marmur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie winda tylko "szola" :) . I zapewniam Cię, że w niektórych chodnikach jest baaardzo gorąco... Temperatura skał rośnie średnio o 1°C na każde 33m głębokości. Tak więc np. na poziomie 700m skały mają temperaturę ok.30°C (bo zakładamy że temp. gruntu poniżej poziomu zamarzania jest stała i wynosi 8°C ). A są rejony, gdzie uwarunkowania geologiczne powodują, że temperatura wynosi nawet 40-50°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie winda tylko "szola" :) . I zapewniam Cię, że w niektórych chodnikach jest baaardzo gorąco... Temperatura skał rośnie średnio o 1°C na każde 33m głębokości. Tak więc np. na poziomie 700m skały mają temperaturę ok.30°C (bo zakładamy że temp. gruntu poniżej poziomu zamarzania jest stała i wynosi 8°C ). A są rejony, gdzie uwarunkowania geologiczne powodują, że temperatura wynosi nawet 40-50°C.

No w sumie racja... cóż gafa z racji później pory i podwyższonego stężenia C2H5OH we krwi :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my jeszcze poczekamy na podobny. http://www.parkwodny-rudaslaska.pl/galeria.html

W tle komin i 4 chłodnie kominowe El. Halemba na której pracowałem. Dwie już prawie zdemontowane, ale czekają nie wiadomo na co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tle komin i 4 chłodnie kominowe El. Halemba na której pracowałem. Dwie już prawie zdemontowane' date=' ale czekają nie wiadomo na co.[/quote']

Pracuje PKE Tauron elektrownia Łaziska,czekaj bo ma być podobno jeszcze uruchomiona na sezon cieplny potem to rozbiorą.

A nie w Tauron Wytwarzanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś na bieżąco tak własnie teraz jest taka nazwa.Powstały Tauron Wytwarzanie,Tauron Ciepło,Tauron Dystrybucja ma jeszcze do końca roku powstać Tauron Remonty.Jak powstanie Tauron remonty wtedy przestaną się czepiać że w ruchu pracuje za dużo ludzi.

Edytowane przez maxhot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w Polsce liczy się kasa i wyprowadzanie ludzi. Tyle na ten temat, bo nie ma się co nad tym tak rozwodzić.

 

Tak czy siak, może ktoś pamięta tam przy chłodniach kominowych patrykowe spotkania?:smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano wiem Pieronie.

Te wszystkie podziały mają jeszcze jedno ważne zadanie. W razie czego trudniej znaleźć winnego. Parę miesięcy temu przerabiałem to po moim donosie do konserwatora zabytków na PKP. Zniszczyli parowozownię (ściany jeszcze stoją, ale część dachu o przedziwnej konstrukcji padła). Przyjechali państwo kolejowi, idąc przez dworzec pani powiedziała pokazując po ciągu (co istotne) budynków. "Nasz jest chyba budynek dworca do tego miejsca, a od wejścia do tunelu chyba już wasz." I taka to wygodna spychologia. Parowozownia chyba należy do nieruchomości, ale te się wykręcają, bo rzekomo wydzierżawiły to innej spółce PKP. Konserwator wydał zalecenia i do tej pory nic.

 

A temat spotkań "kominowych" mi się kojarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my jeszcze poczekamy na podobny. http://www.parkwodny-rudaslaska.pl/galeria.html

W tle komin i 4 chłodnie kominowe El. Halemba na której pracowałem. Dwie już prawie zdemontowane' date=' ale czekają nie wiadomo na co.[/quote']

Miejsce na lokalizacje nie jest sympatyczne. W Rudzie są (moim zdaniem) lepsze miejsca na lokalizacje takiego obiektu np. na Mrówczej Górce :)

A co do biznesów w Polsce to tu małe pocieszenie http://biznes.onet.pl/w-darlowie-powstanie-nowy-browar-za-30-mln-zl,18566,4884071,1,news-detal

Edytowane przez Pauler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my jeszcze poczekamy na podobny. http://www.parkwodny-rudaslaska.pl/galeria.html

W tle komin i 4 chłodnie kominowe El. Halemba na której pracowałem. Dwie już prawie zdemontowane' date=' ale czekają nie wiadomo na co.[/quote']

Miejsce na lokalizacje nie jest sympatyczne. W Rudzie są (moim zdaniem) lepsze miejsca na lokalizacje takiego obiektu np. na Mrówczej Górce :)

A co do biznesów w Polsce to tu małe pocieszenie http://biznes.onet.pl/w-darlowie-powstanie-nowy-browar-za-30-mln-zl,18566,4884071,1,news-detal

Czy ja wiem... moim zdaniem potrzeba w Polsce tak z 40 browarów rzemieślniczych, kolejny browar regionalny na 99% nie wniesie do Polskiego rynku nic pozty tym co już mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leżę w wyrku chory zapalenie gardła .... nawet sie pocieszyć piwkiem nie mogę bo antybiotyki jeść każą :)

To chociaż przytul się do butelki' date='wracaj do zdrowia sezon piwowarski w pełni. :smilies:piwa :beer:[/quote']

Na piątek zaplanowałem barleywine ..... muszę po prostu szybko wyzdrowieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.