Skocz do zawartości

Butelki przezroczyste?


Patryk

Rekomendowane odpowiedzi

Przy poprzedniej warce miałem z 4-5 piw w zieloniaczach. Wydawało mi się, że chroniłem butelki przed słońcem. Wprawdzie stały na balkonie, ale były przykryte czarnym materiałem. Najwyraźniej to nie wystarczyło bo aromat skunksa był ewidentny. Miałem Heineken PA ;].

 

Co do samego aromatu skunksa to nie dziwie się, że ludzie potrafią to lubić. Samemu zdarzało mi się wpadać w tą pułapkę za moich ciemnych czasów, bo coś przynajmniej czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zajechałem dzisiaj do browaru Jagiełło zapytać czy nie sprzedaliby butelek. Nie było żadnego problemu. Kupiłem transporter za 5pln i 20 nowych, czystych, bez etykiet butelek 0,33l (te akurat mają wysoki kołnierz a jestem posiadaczem Grety) po 0,40pln. Przy okazji widziałem rozlew i palety z cukrem na hali. Piwo ochydne ale butelek nie żałowali wiec mam mycie i odklejanie etykiet z głowy. Polecam piwowarom z okolic Chełma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cukier do kotła dla podbicia Blg

 

:roll: no tak... tańszy od słodu....

Co w konsekwencji ma dać większego tak zwanego "voluma" czy "volta"?

Słowem "piwo" dla obszczymurków.

 

zastanawiam się czy butelki od wody mineralnej mogą być dobre. Czy szyjki pasują do kapsli. Jest u nas w K-gu rozlewnia wody "Perła Bałtyku" która występuje w szkle. Mają też czasem brązowe butelki. Może od nich kilka odkupię. Są one jednak inne niż te od piwa. Węższe i wyższe. ale wyglądają na mocne... Muszę dorwać jakąś i zobaczyć. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wpadł do mnie sąsiad z piwami w dłoni (Łomża Export) i okazało się że pije tylko to i mógłby mi mase tych butelek sprezentować. Będę w przyszłym tygodniu potrzebował dużo butelek i proszę o opinie jak to naprawde jest z tym zielonym szkłem? Piwa fermentuję w piwnicy gdzie jedynem źródłem światła jest żarówka (rzadko włączana bo poza piwem nic tam nie mam do roboty) a poźniej leżąkuję w podziemnej, ciemnej i zimnej piwnicy (tam poki co jedyne światło to latarka, z którą wchodzę). Brać zielone czy kupić sobie brązowe tak jak to robiłem przy poprzedniej warce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać zielone

Tylko uwaga z tą latarką, żebyś się nie zabił w tej ziemiance ;)

 

A jak bede z tej ziemianki wyjmowal to bardzo mam sie z nimi cackac? Nie ukrywam ze gdybym mial znajomych czestowac to wolalbym pozbyc sie najpierw tych zielonych a nie chcialbym zeby w transporcie tego slawnego skunksa spladzali :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pojechałem do Czech, bo od znajomego dostałem 40 butelek po ichnich piwach i wszystkie zielone. Pani w budach oglądała je jak jakaś g.....a pytanie zadałem co tak ogląda to powiedziała że polskich nie bierze, ale wzięła wszystkie znaczy ich. Zapytałem o ich te patentowe to niestety nie miała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.