Skocz do zawartości

Drożdże Gozdawa Wasze opinie


Szwed

Rekomendowane odpowiedzi

Santa, kto ich użył komercyjnie?

http://browarraduga.pl/nasze-piwa/-> Naked City

 

Piwo w stylu Bel­gian IPA - ide­alne połącze­nie chmielowego charak­teru IPA ze złożonymi, owocowymi i przypra­wowymi nutami belgijskimi.

 

EKSTRAKT: 15,5 % WAG.

ALKOHOL: 6,0 % OBJ.

GORYCZKA: 65 IBU.

CHMIELE: CASCADE, CITRA, WARRIOR, MAGNUM, ZTC, SIMCOE.

DROŻDŻE: Goz­dawa BFSAY

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wygląda na słabe odfermentowanie (chociaż nie wiem jakie zacieranie, zasyp). Te drożdże powinny bardzo głeboko odfermentować, powiedziałbym że wszystko poniżej 80% jest wysoce podejrzane. Mi zeszły o 87%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na słabe odfermentowanie (chociaż nie wiem jakie zacieranie, zasyp). Te drożdże powinny bardzo głeboko odfermentować, powiedziałbym że wszystko poniżej 80% jest wysoce podejrzane. Mi zeszły o 87%.

Zasyp: 3kg pilzneńskiego, 1 kg monacha, 0,5 kg karmelowego 150 i 0,25 kg czekoladowego 1200 ze Strzegom, 80g pszenicy prazonej. Zacieranie 70 min 65>62 C i 15 min 72 C

Do gotowania 0,5 kg demerara

Edytowane przez jerzdna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej jesieni mam na tapecie West Coasty, tym razem nieco bardziej im się przyglądam. Trochę mnie denerwuje ich pylistość, na dnie butelki zawsze mam mgiełkę, nawet po cold crash. Druga rzecz, że dość powoli startują, zdarza im się rozkręcać nawet 2 doby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy APA West Coast zachowują się prawie identycznie jak US-05 - nawet czapę miały taką samą ;) Za jakiś tydzień rozleję do butelek, muszę jeszcze nachmielić na zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio trochę warzyłem na US West-Coast i w porównaniu do US-05 dużo dłużej schodzi im opadanie na dno. na US-05 po 8-9 dniach nie mam juz prawie piany, drozdze ladnie leza na dnie. na gozdawie nie dosc, ze jest piana, to w piwie plywa jeszcze duzo osadu drozdzowego. jak przelewam piwo po cichej do rozlewu to na dnie mam jeszcze sporo drodzakow. na szczescie piwa wychodza klarowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio (ze 2 tygodnie temu) butelkowałem weizena na Gozdawa Fruit Blanche G1 - mam podobne wrażenie (jednak chcę zaznaczyć że to moja pierwsza pszenica) - głóny aromat to bardzo dużo goździków, a banan w aromacie bardzo dojżałego, bardzo słodki, taki już aż ciemny owoc. Co do stopnia odfermentowania to nie pamiętam, a notatki mam w domu.

Co do temperatury fermetacji - przebiegała w okresie upałów, ale fermentor stał w misce z wodą, na niego naciągnięta była wilgotna koszulka.

Ja ostatnio (ze 2 tygodnie temu) butelkowałem weizena na Gozdawa Fruit Blanche G1 - mam podobne wrażenie (jednak chcę zaznaczyć że to moja pierwsza pszenica) - głóny aromat to bardzo dużo goździków, a banan w aromacie bardzo dojżałego, bardzo słodki, taki już aż ciemny owoc. Co do stopnia odfermentowania to nie pamiętam, a notatki mam w domu.

Co do temperatury fermetacji - przebiegała w okresie upałów, ale fermentor stał w misce z wodą, na niego naciągnięta była wilgotna koszulka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym roku pszenica na tych drożdżach wyszła mi podła, ale nie wiem na ile to będzie wina drożdży czy może zakażenia czy może drożdże w sklepie źle przechowywali, w każdym razie będę jeszcze próbował, chyba kupiłem saszetkę więc w przyszłym roku coś będę myślał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co sądzicie o zadaniu 10g BW-11 do 21l Weizenbocka 19°Blg? Będzie z tego uderpitching (10g zamiast wyliczonych 15g), banany jak najbardziej pożądane, ale czy drożdże opanują środowisko?

Edytowane przez tml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem drożdże są mega nierówne. Czasem bardzo dobre, dobry szybki start, brak problemów ale innym razem jest katastrofa...

http://www.piwo.org/topic/18253-gozdawa-pay7-pure-ale-yeast-7/

Coś w tym jest, chyba sobie odpuszczę te drożdże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O problemie pisałem tu:

http://www.piwo.org/topic/18253-gozdawa-pay7-pure-ale-yeast-7/

 

Dziś zmierzone blg w piwie do którego zostały dodane uwodnione drożdże zeszło z 12 do 5.

Do drugiego piwa dodałem gęstwę z pierwszego, więc drożdży powinno być dosyć, zeszło z 12 też do 5.

Kompletnie nie wiem co się stało, pierwszy raz mam taką sytuację, że drożdże które powinny zejść nisko zatrzymały się na tak wysokim blg. - zacieranie jednotemperaturowe w ca 62-64 stopnie, godzinę, potem 15 min w 72 stopniach.

Zasyp 2,5 pale ale + monachijski i wiedeński, różne proporcje, aby razem było 5 kg.

Monachijski i wiedeński nie były zbyt świeże, ale śrutowanie nie były wcześniej.

Spławik sprawdziłem, działa idealnie.

 

Nie wiem za bardzo co zrobić, nie bardzo chcę butelkować z takim blg, nie lubię tak słodkich piw, spróbować dać nowe drożdże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.