Skocz do zawartości

Piwo herbaciane - proszę o pomoc w zaplanowaniu.


pogo

Rekomendowane odpowiedzi

Fachowość porad nt. sterylności zrobiła mi dzień, dzięki za podzielenie się doświadczeniem! Ja rozważałam przelanie wrzątkiem herbaty na sicie przed wpuszczeniem w zimną wodę na cold brew, ale wyprażenie w piekarniku zdecydowanie bardziej do mnie przemawia, zwłaszcza dla takiej odmiany jak lapsang ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. 

Napiszcie mi prosze jakias recepture na piwo z herbata, bo nigdzie nie moge znaleźć. Chętnie uwarzyłbym sobie (i mojej ;) )takiego browarka, ale nie wiem jak sie za to zabrac. Chodzi mi o zasyp, i chmiele. Musi to być górniak, bo nie mam możliwości inaczej. Piłem takie coś na targach w Poznaniu. Kozak na maxa. Jestem niedoswiadczony wiec nie bądźcie głusi na me wołania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam

Uwarzyłem pierwsze piwo z herbata earl grey (APA) i chciałem się podzielić efektem. Na warkę 13L dałem ok. 40g na zimno (earl grey lipton), 20h przed butelkowaniem. Po ok. 2 tyg. spróbowałem co z tego wyszło: w zapachu chmiel bardziej wyczuwalny niż herbata, dopiero po ogrzaniu zaczyna herbata więcej wychodzić. W smaku dobry balans z naciskiem na herbatę na finiszu. Jak na pierwszy raz myślę, że wyszło całkiem ok. Chmielenie: 15g Tomahawk na 60min, 10g Mosaic + 10g Simcoe na 15min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolejne piwo uwarzyłem z zieloną herbatą (Gun Powder). Ilość na zimno też 40g na 13L, czas 20h. Chmiele tym razem dodałem polskie, aby nie zakłócać smaku i zapachu herbaty - 20g marynka na 60' i 20g lubelski na 15'. Po nagazowaniu piwo o wyraźnym zapachu i smaku zielonej herbaty, całkiem przyjemne. Chyba ze względu że nie piję zielonej herbaty bardziej smakowało mi piwo z herbatą earl grey. 

Jak ktoś nie lubi wyraźnego zapachu i smaku herbaty w piwie (earl grey jak i zielonej), to można skrócić czas albo dodać mniej herbaty. W końcu jak piwo z herbatą, to ma być tą herbatę czuć, a nie jak czasem w piwach kraftowych trzeba się domyślać czy ona jest czy nie.

Obydwa piwa najbardziej zmętnione jakie uwarzyłem - chyba przez herbatę.

Edytowane przez Przemo_666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.