Skocz do zawartości

Sortowanie


panta_rei

Rekomendowane odpowiedzi

Najmiłościwiej nam panujący, Wielki z Wielkich, jedyny Sprawiedliwy, Drogi Administratorze ;-)

 

Czy jest szansa na znormalizowanie sortowania w tematach, Charakterystyka odmian chmielu i analogicznie drożdży? Kompletnie bez sensu jest tam ustawione sortowanie alfabetyczne i za każdym razem je trzeba zmieniać... albo lecieć po wszystkich stronach w poszukiwaniu nieczytanych postów. Ja wiem, że to ładnie wygląda, jest porządek, ale każdy czytający, za każdym razem musi to sobie przełączać :-/ Chyba, że jako zwykły user mogę sobie to na stałe zmienić, ale jakoś tej opcji nie znalazłem.

 

No i pytanie dodatkowe, czy jest opcja ignorowania tematów/forów tak, żeby mi się w ogóle nie pokazywały przy oglądaniu nieczytanych postów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa na znormalizowanie sortowania w tematach, Charakterystyka odmian chmielu i analogicznie drożdży? Kompletnie bez sensu jest tam ustawione sortowanie alfabetyczne i za każdym razem je trzeba zmieniać... albo lecieć po wszystkich stronach w poszukiwaniu nieczytanych postów.

 

Tutaj musi wypowiedzieć się większa ilość użytkowników, bo w trakcie tworzenia tych działów, były sugestie, aby sortowanie ustawić na alfabetyczne, tak żeby dało się odnaleźć w miarę szybko określone drożdże jak i chmiele. Jestem otwarty na zmiany i propozycje.

 

No i pytanie dodatkowe, czy jest opcja ignorowania tematów/forów tak, żeby mi się w ogóle nie pokazywały przy oglądaniu nieczytanych postów?

 

Niestety to forum tego nie umożliwia domyślnie, ale jest dodatek który umożliwia ignorowanie danych tematów. (całych kategorii nie znalazłem)

http://community.invisionpower.com/files/file/5166-ignore-topics/ Mogę zakupić i zainstalować, nie ma problemu. Pojawi opcja się jutro w ustawieniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj musi wypowiedzieć się większa ilość użytkowników, bo w trakcie tworzenia tych działów, były sugestie, aby sortowanie ustawić na alfabetyczne, tak żeby dało się odnaleźć w miarę szybko określone drożdże jak i chmiele. Jestem otwarty na zmiany i propozycje.

Jak dla mnie to bez sensu, przecież jeśli już jakiegoś chmielu szukasz, to najszybciej i tak znajdzie wyszukiwarka, która i tak domyślnie będzie przeglądać dane forum. Myślę, że więcej ludzi ma podobne odczucia do mnie ;-)

 

Niestety to forum tego nie umożliwia domyślnie, ale jest dodatek który umożliwia ignorowanie danych tematów. (całych kategorii nie znalazłem)

http://community.inv...-ignore-topics/ Mogę zakupić i zainstalować, nie ma problemu. Pojawi opcja się jutro w ustawieniach

 

Nie, no 7$... będę wdzięczny, ale pewnie nie tylko ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to bez sensu, przecież jeśli już jakiegoś chmielu szukasz, to najszybciej i tak znajdzie wyszukiwarka, która i tak domyślnie będzie przeglądać dane forum. Myślę, że więcej ludzi ma podobne odczucia do mnie ;-)

 

Trochę kłóciłbym się, bo wiele wiele osób przegląda forum też bez zalogowania się. Wyszukiwarka też na pewno nie znajdzie tego szybko, bo jest daleka od ideału. Ale jak już wspomniałem, musi się wypowiedzieć więcej osób niż nasza dwójka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to trochę denerwujące , ale chyba wole to niż wyszukiwanie temat po temacie tego który chce akurat z znaleźć. Teraz wystarczy kliknąć kilka razy i juz widzisz gdzie co jest nowego. A jak będzie nieposortowane to musisz wszystkie po kolei nazwy tematów czytać żeby znaleźć. Mniejsze zło moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P

epek84, źle kombinujesz! Teraz przeglądasz strona po stronie, lub za każdym razem zmieniasz sortowanie (na niebieskim pasku), a wystarczy włączyć, jako domyślne sortowanie, "Ostatnio zaktualizowane", jak jak jest to w całej reszcie for

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież jeśli (...) szukasz, to najszybciej i tak znajdzie wyszukiwarka

buahahahahahaaa, paaaaaaanie, kto to będzie używał jak można frajerów zapytać :P

 

a tak bardziej w temacie: po to sortowanie leksykograficzne w obu wymienionych podforach bo to jest lista produktów jednej kategorii i o ile ktoś może być zainteresowany nowymi informacjami dla danej odmiany/szczepu to znajdą się one automatycznie w "Nowej zawartości". Poszukiwanie tam informacji na temat chmielu X jest bez sensu jeśli lista posortowana będzie względem czasu ostatniej aktualizacji bo nie jesteś w stanie aproksymować na której stronie chmiel X się znajduje żeby od razu do niej skoczyć.

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innych forach "Nieprzeczytane posty" czy coś w tym stylu, tutaj nowa zawartość. Brakuje mi takiej dogodności aby po kliknięciu w dany temat z listy "nowa zawartość" automatycznie przenosiło "zalogowanego użytkownika" do ostatniego nieprzeczytanego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innych forach "Nieprzeczytane posty" czy coś w tym stylu, tutaj nowa zawartość. Brakuje mi takiej dogodności aby po kliknięciu w dany temat z listy "nowa zawartość" automatycznie przenosiło "zalogowanego użytkownika" do ostatniego nieprzeczytanego posta.

Klikasz na strzałeczkę na prawo od nazwy tematu i dostajesz treść pierwszego i ostatniego posta z tematu z możliwością przeniesienia do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Dzięki koledzy za przypomnienie, znam tę opcję jednak nie o to mi chodziło.

Często człowiek czyta forum wieczorem gdy jest zmęczony, np pod lekkim wpływem ;) lub po prostu z jakiegoś mobilnego sprzętu.

Prościej jest kliknąć w duży tytuł tematu niż w małą kuleczkę. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikasz na strzałeczkę na prawo od nazwy tematu i dostajesz treść pierwszego i ostatniego posta z tematu z możliwością przeniesienia do nich

Ale zanim się znajdziesz przy "nazwie tematu" to musisz albo zmienić sortowanie, albo przekartkować rzeczone forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.