Skocz do zawartości

Józek warzy - offline


josefik

Rekomendowane odpowiedzi

Drobna modernizacja w browarze. Kolejny garnek 100l czeka na wspawanie nypla i zamontowanie grzałki.

Zająłem się też kolejna komorą fermentacyjną, tym razem robię "obudowę" do fermentatora stożkowego, czasu brak ale do soboty chciałbym mieć wszystko gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne koty w styczniu. Josefik nie upilnował :) Ten sierściuch na zdjęciu nr 3 i 4 jest najfajniejszy.

Oj tam nie upilnował ;) , koty są rasy syberyjskiej i rozmnożenie było planowe, przed sterylizacją.

Choć były pewne pogłoski że KTOŚ się dobrał do kotki na imprezie inauguracyjnej w garażu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już odgrzewamy temat tego stożka to mam "metalowy"

problem.

Kiedyś wspawałem do tego kega kapilarę, po jakimś czasie zaczął korodować spaw.

Pomyślałem że spawacz dał zwykły stalowy drut i stad korozja.

Ale wczoraj przy wycinaniu spawu /żeby wstawić nowy/ magnesem sprawdziłem spaw i faktycznie magnes przyciągał.

No i wszystko byłoby normalne gdyby nie to że magnes przesunął się po kegu i dalej trzymał :roll:

Sprawdziłem i wygląda to tak że magnes przyciąga na całej oszlifowanej powierzchni /pasek na środku kega/

natomiast tam gdzie powierzchnia została zaoksydowana /tak to się nazywa?/ z góry i z dołu kega magnes działa prawidłowo, czyli nie przyciąga.

 

I o co tu chodzi, kto mi powie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warka 152

biere de garde

 

skład:

 

pilzneński - 19kg

abbey -1kg

specjal b - 1kg

bisquit - 1kg

pszeniczny - 0.5kg

płatki gryczane błysk. - 0,6

płatki jęczmienne - 0,4kg

carabelge - 1kg

 

 

 

Zacieranie

zasyp - 66°C

69°C - 40 min.

72°C - 20 min.

podgrzanie - 78°C

 

 

 

chmielenie/dodatki

palisade 6,7% - 50g - 75 min.

northdown - 50g 60 min.

hallertau spalt select - 50g 20 min

 

cukier biały kryształ skarmelizowany na ciemno ;) - 1kg - 15 min

 

 

drożdże

Wyeast 3725 Biere de Garde

 

blg początkowe 18,5

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ten keg do wysładzania ostał się jako jedyny na prądzie i po zmianie gara najprościej bez kombinacji było zrobić tak samo.

W garze 100l jest tylko grzałka 2kw dla podtrzymania temp. Gaz jest cacy, rachunki za energię naprawdę sporo niższe, do prądu nie zamierzam wracać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby komuś w okolicy ;) był potrzebny keg to zapraszam.

Keg posiada zamontowane 2 grzałki 1500w /w tym jedna nieczynna ;) / oraz gustowną pokrywkę wykonaną z innego kega.

W spawany jest również nypel 1/2". Grzałki ogólnie sa do wymiany, można również zdemontować, zaspawać niewielkie otwory i przejść na podgrzewanie gazowe. Wartość kega oceniam na 70zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby komuś w okolicy ;) był potrzebny keg to zapraszam.

Keg posiada zamontowane 2 grzałki 1500w /w tym jedna nieczynna ;) / oraz gustowną pokrywkę wykonaną z innego kega.

W spawany jest również nypel 1/2". Grzałki ogólnie sa do wymiany, można również zdemontować, zaspawać niewielkie otwory i przejść na podgrzewanie gazowe. Wartość kega oceniam na 70zł.

Bym był zainteresowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wieczorkiem profilaktycznie dla ochrony instalacji zrobimy "zimnego Bronka" . Mam nadzieje że większych szkód mróz nie poczynił, a temperatura będzie na tyle przyjazna umożliwi warzenie i jazdę na łyżwach bez większych odmrożeń. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.